Солодкі Салоніки: про сніданок

Греки не снідають. Тобто, звичного нашому розумінню сніданку з кашею, йогуртом або, на худий кінець, бутербродом, тут немає. Прокинувшись вранці, греки - максимум - вип'ють філіжанку кави, а то й зовсім на бігу з дому до роботи процідити фраппе: розчинна кава, збита в холодній воді, часто з льодом і молоком, з цукром або без. Але ближче до 10-11 ранку греки починають підтягуватися до численних булочних, кафе і кондитерських, щоб, нарешті, підкріпитися.

По всім Салонікам, а в центрі міста - прямо з лотків на вулицях - продаються великі тонкі бублики: кулуракья - класичний бублик, посипаний кунжутом, часто щойно з печі. Є варіанти з начинкою з сиру, родзинок, оливок і всього, що придумає пекар.

Крім булочних і кондитерських, сніданки жителям Салонік подають, назвемо їх так, Пиріжкові (Бугатцазідіко). Там можна перекусити всілякими пиріжками та пирогами, в основному з листкового тіста з різними традиційними начинками: з м'ясом, точніше фаршем; зі шпинатом, латуком, сиром, фетою (фета для греків не вид сиру, а окремий продукт, але про це наступного разу) та місцевими ароматними травами.

Традиційні Куру - невеликі пірожочкі з начинкою з фети - і рум"яні пейнірлі (щось на зразок відкритого растегаю з фетою, сиром, томатами та оливками) вельми популярні в якості сніданку. Для тих, кто притримується дієти - відповідні варіанти випічки: з цільнозернового борошна і з «легкими» начинками. Пам'ятайте, говорили про бублики? Так от, тут є бублик з ... фіолетового борошна, багатого антиоксидантами. Запити всю цю смакоту пропонується кавою - кондитерська подає фірмову кави різних видів, завжди мелену і правильно зварену.

А також традиційні Куру -невеликі піріжечкі з начинкою з фети, теж вельми популярні в тавернах! Так, ще до цієї краси додамо бублики з фіолетового борошна, багатого антиоксидантами! Ось так снідають і обідають в грецьких кафе!

Підписка на розсилку