Ікона Богородиці Панагія Сумела в Афінах

Ікона Богородиці Панагія Сумела прибуде в середу, 18 листопада, о 17:00, в каплицю Богоматері Нерантзіотісси, розташовану в афінському районі Марусі.

Звідти, з перехрестя вулиць Нерантзіотісса і Агіос Константінос, де знаходиться каплиця, процесія з іконою послідує до церкви Святого (Агіо) Косми Етолійського, де ікона буде залишатися до ранку 23 листопада.

Відповідно до програми, 22 листопада о 13:00 недалеко від церкви (ул.Візантіу), відбудеться понтійське свято Панаїр зі співом і танцями, в той час як на наступні ранок ікона Панагії Сумела після ранкової служби відправиться в монастир на гірській гряді Верма в Північній Греції, де вона зберігається.

У ці дні храм буде відкритий щодня з 7:00 до 22:00.

Церква Святого Косьми Етолійського в Марусі знаходиться на перехресті вулиць Візантією і Марафонодромон. До неї легко потрапити за допомогою наземного метро - ΗΣΑΠ або приміської електрички (зупинка Нерантзіотісса).

За переказами, чудотворна ікона Богородиці Панагія Сумела була написана апостолом Лукою. «Сумела» походить від назви гори Мела і слова «су», що означає на понтійським діалекті «в» або «на». Таким чином «Су Мела» перекладається як «На горі Мела», а Панагія Сумела- Богородиця на горі Мела. Після смерті апостола Луки ікону перевіз в Афіни, в храм, зведений на честь Богородиці, його учень Ананія. Там ікона залишалася аж до кінця IV століття. У 386 році афінські ченці Варнава і Софроній заснували монастир на горі Мела в Трапезунді, де аж до виселення грецького православного населення Анатолії жили сотні ченців і пустельників.

Підписка на розсилку