Сім аргументів: чому нерухомість варто купувати зараз?

Почнемо з простого. Греція - дуже тепла країна (аргумент N1). Я не про клімат. Точніше не тільки про нього - з кліматом все і так зрозуміло. Я про відчуття і настрій, який огортає тебе, як тільки ти опиняєшся в Афінах або Салоніках, на Родосі або в глибині крихітного острівця, назва якого нічого не скаже твоїм друзям.

Чому так комфортно в Греції? Може, через ставлення місцевих жителів до законів, влади, порядку? Це дивовижне поєднання суворості та розслабленості. Як сформулював один із співробітників «Грекодома», для греків закон неважливий, коли його недотримання нікому з оточуючих не заважає. Спірна ідеологія? Звичайно! Але симпатична.

Греки веселі і добродушні (аргумент N2). Навіть безтурботні - і це подобається не всім. Посиденьки в таверні два рази на тиждень. Виїзди і море і купання в ньому. Весілля на тисячу чоловік. Так, такий підхід до життя може дратувати! Парадокс - одні й ті ж люди із задоволенням приїжджають сюди, захлинаючись розповідають про місцеві принади, а потім скрушно розводять руками: «Звичайно, у них проблеми - тут же ніхто не працює»! Але якби греки не вміли відпочивати, було б тут так само душевно?

Привітність греків - це не чергова фраза з туристичного путівника. Нас за час поїздки не раз і не два запрошували залишитися на вечерю і навіть на нічліг абсолютно незнайомі ще півгодини тому люди. Обмовка про «півгодини» не випадкова, тут швидко і тісно знайомляться, що, до речі, теж не всім може бути до вподоби. Але для нас це - безумовний аргумент N3.

Багато з того, що ми знаємо про греків, змушує ставитися до них з особливою теплотою. Наприклад, тут немає будинків престарілих - остання справа віддати свого старого на піклування держави. У Греції майже не буває розлучень: вибирають довго, але так, щоб потім не пошкодувати про свій вибір. Сімейні цінності - аргумент N4 - від них теж залежить привабливість країни. Причому не меншою мірою, ніж від природи, цін на продукти, або якості нерухомості.

Без цін нікуди. Дешевшою для нас зараз не назвеш жодну державу зони євро, але південні країни як правило дешевше північних. Відверто лякають тільки вивіски на бензоколонках: € 1,6-1,8 за літр - одні з найвищих цін в ЄС, оскільки енергоносії - головна стаття витрат держави Греція. Але продуктовий кошик - близький з нашим. Хороші ресторани навіть дешевше, одяг і техніка порівнянні. Одним словом, Греція - країна недорога (аргумент N5).

І тут же аргумент N6: грецька нерухомість зараз доступна і залишиться такою ще деякий час. Ми тут не будемо оперувати розхожим ріелторським слоганом «нижче ціни вже не впадуть». Може й впадуть. Але ціни сьогодні нижче торішніх і багато нижче цін 2010 року - це безперечний факт.

Тільки не треба плутати «доступна» і «дешева»: у Греції є вигідні і дуже вигідні пропозиції, але питання - чи підійдуть вони вам? Квартира в центрі Салонік за € 10 000 - це прекрасно; але, якщо ви мрієте про комфортне життя на море, вона вам не підійде. В абсолютних цифрах якісні, а тим більше розкішні будинки стоять багато.

І, нарешті, Греція дуже різна (аргумент N7). Мова навіть не про те, що острови не схожі на материк, хоча це і так. Просто красивая вілла на березі моря - популярна картинка, але, гадаю, зі ста покупців, які читають ці рядки, саме такий «мій грецький дім» виберуть (читай - зможуть собі дозволити) не всі. А ось скромні таунхауси в типовому селищі або навіть квартири в 2-3 поверхових будинках - це в хорошому сенсі продукт масового попиту. Місцеві жителі таку нерухомість активно пропонують іноземцям. На додачу до тепла, привітності та іншим грецьким цінностям.

Філіп Березін

Підписка на розсилку