Унікальне місце в Греції - місто Касторья

Місто Касторья є центром однойменного нома (округи). Чисельність населення міста наближається до 20.000 жителям.

Касторья знаходиться на висоті 630 метрів над рівнем моря, між горами Віці і Граммос. Місто оточене озером, з'єднуючись із сушею смугою землі, що утворилася в процесі насипних робіт.

Впродовж своєї багатовікової історії місто було не раз осаджене і піддане вторгненням з боку Болгарії, Нормандії і Туреччини. Але, незважаючи на це, Касторьї вдалося зберегти до наших днів величезну кількість візантійських церков, а також реліквій і особняків в якості доказу свого розквіту - у часи активної торгівлі хутряними виробами в багатьох великих містах Європи.

Що ж до назви самого озера Касторья, відоме в наші дні і як Орестіада, то вважається, що воно походить від слова «κάστορες» («касторес»), що в перекладі з грецької мови означає бобри, які мешкали тут протягом багатьох століть.

За збереженим даними, бобри мешкали і в самому озері: документ Державного архіву Венеції під № 1314 повідомляє, що жителі Касторії посилають «кілька хутряних виробів з бобра».

Хутряні вироби були необхідною частиною одягу для заможних греків, рахуючись символом благородства і прояву соціального статусу. Французький мандрівник кінця XVII століття Antoine Olivier зазначав, що у більшості жінок Константинополя було до 12 суконь з хутряною обробкою, деякі з яких коштували від 15.000 до 20.000 франків. Треба сказати, що і бідні люди користувалося хутряними виробами, але з зайця, шакала і вівці. Грецькі кушніри, вловивши цю тенденцію, створили прибуткову професію і розвинули активну торгівлю, яка вийшла далеко за межі їх рідної землі, поширившись до Австрії, Угорщини і далекої тоді Голландії.

Так, з тих пір і по сьогоднішній день місто Касторья славиться своїми хутрами. Сьогодні тут знаходиться величезна кількість шубних майстерень, що забезпечують своєю продукцією практично всю Європу. Щорічно, в Касторії проводиться одна з найбільших виставок хутра, участь у якій прагнуть прийняти всі компанії-виробники.

Підписка на розсилку