Будинок майбутнього в місті Волос

Ви можете уявити собі будинок, в якому тепло взимку і прохолодно влітку лише за 1 євро за квадратний метр на рік? В якому, крім економії енергії, є високий рівень звукоізоляції, низька вартість обслуговування будівлі і його висока довговічність?

Два грецьких інженера-будівельника, Стефанос Хатзуліс і Христина Георгіаді, не тільки уявили такий будинок, але й втілили свою ідею в життя. Їх компанія «XG lap+ development» є першою, хто представив в Греції енергопасивні будинки, система ізоляції цих будинків, з використанням потоку повітря, повністю відрізняється від практики сьогодні.

Зовні вони не відрізняються від будь-якого іншого звичайного будинку. Однак, всередині їх оригінальна конструкція забезпечує нульові витрати на опалення та охолодження протягом року. Наприклад, камін або настінний кондиціонер достатні для того щоб утеплити будинок площею в 200 кв.м., а якщо в будинку вже є котельня з масляним баком на три тонни, масло закінчиться через... .25 років!

Як же це відбувається? Енергопасивні будинки мають нульовий енергетичний вид зовнішніх чинників, таких як природний газ або нафту. Це означає, що енергія виробляється самим будинком, його матеріалами і використаними технологіями. Таким чином, рівень енергозбереження становить 90%.

У всьому світі побудовані близько 100.000 таких будинків. Але тільки 850 з них відповідають всім умовам і мають міжнародні сертифікати, видані незалежним науково-дослідницьким центром «Інституту пасивного будинку». Серед них є і грецький будинок, побудований в місті Волос Стефаносом Хатзулісом та Христиною Георгіаді.

Він являє собою комплекс з трьох котеджів в муніципальній освіті Агрія Волоса. Біля підніжжя гори Пеліон, в оточенні оливкових гаїв, енергопасивні будинки мають вид на море і гору Кентаврів. Ідилічний мальовничий пейзаж всередині нагадує декорації, але і зовні має науково-фантастичну обстановку. Будівля, яка функціонує без опалення, пропонує його власникам відмінну якість життя у відповідності з усіма міжнародними стандартами, але і низькі витрати на його обслуговування. Також необхідно додати, що енергетична ефективність будівлі була протестована протягом періоду, що перевищує два роки.

Підписка на розсилку