Різдво і Новий Рік в Греції

У православній Греції відсутнє поняття «новорічний відпочинок» або «новорічні канікули», бо переважає інше - «Різдвяні канікули», «Різдвяний відпочинок». І це не випадково, тому що, на відміну від України, в Греції спочатку відзначається Різдво Христове (25 грудня), а потім - Новий рік і Хрещення (7 січня).

Вся справа в тому, що Греція з початку ХХ століття слідує новому стилю літочислення - так званого григоріанського календаря, введеного 24 лютого 1582 року, в той час, як Україна залишилася послідовницею старого стилю, тобто літочислення, введеного ще при Юлії Цезарі (46 р. до н.е.), коли Христос ще не народився. Від юліанського календаря перейшли до григоріанського з релігійних причин - з метою одночасного святкування свята Великодня всіма християнами, яке повинно було святкуватися тільки в неділю. У загальній складності, юліанський календар на 13 днів пізніше григоріанського, тому в Греції спочатку відзначається Різдво Христове і потім вже Новий рік.

У грецького народу за традицією під Різдво прийнято наряджати човник і не тільки тому, що життя країни безпосередньо пов'язана з морем, а ще й тому, що у християн, «ловців чоловіків», човен - це символ щастя, безтурботного і блаженного життя! Тому в містах і селах, на центральних і муніципальних площах можна побачити не тільки ошатну ялинку, а й човник, що мчить на всіх вітрилах.

Підписка на розсилку