Динаміка змін цін на оренду комерційної нерухомості у великих торгових рядах Греції

У 2015 році економісти і фінансові аналітики спостерігали за динамікою зміни цін на оренду комерційної нерухомості в Греції. Згідно з аналізом Cushman & Wakefield, рух на ринку оренди магазинів в Греції буде слабким ще довгий час у зв'язку зі збільшенням оподаткування та скорочення витрат споживачів до 2017 року.

Сильний спад цін на оренду магазинів помічений на відомій вулиці Цакалоф в районі Колонакі, в центрі Афін. На інших великих торгових вулицях Греції, ціни навпаки зростають. Наприклад, в Піреї, на вулиці Сотірос, ціни виросли на 7,7% протягом останнього року. Ідентичний приріст цін помічений і на вулицях Колокотроні в районі Кіфісії і Ціміскі в Салоніках. Основні тенденції зростання цін на оренду комерційної нерухомості спостерігаються на головній торговій вулиці Афін - Ерму.

Що стосується динаміки цін, то орендна плата за квадратний метр на вулиці Цакалоф становить 90 євро за квадратний метр, тоді як на вулиці Ерму 180 євро за квадратний метр. Варто відзначити, що вулиця Ерму займає 25-е місце в світовому рейтингу найвідоміших торгових вулиць світу. Не менш відома і торгова вулиця Метакса в районі Гліфада (Афіни), де ціна на оренду становить близько 110 євро за квадратний метр і залишається стабільною, тоді як на вулиці Колокотроні в районі Кіфісії спостерігається приріст цін на 4,8%. Також, протягом останнього року, приріст цін на 4,2% був помічений і на вулиці Ціміскі в Салоніках. Найдешевша орендна плата в 2015 році склала 70 євро за квадратний метр на вулиці Сотірос в Піреї.

В цілому, в на початку 2015 року спостерігалася тенденція зростання цін на оренду, яка надалі була порушена через політичної та економічної невизначеності.

Загалом, як повідомляє компанія Cushman & Wakefield, ціни на оренду залишалися стабільними до вересня 2015 року, в той час як на вторинному ринку спостерігався спад. В даний час попит на оренду комерційної нерухомості слабкий, але незабаром очікується збільшення.

Підписка на розсилку