Знову будемо збирати чеки!

Уряд Греції шукає способи поставити під контроль грошову масу готівки що обертається в Греції крім державного контролю. Для реалізації цього плану міністерство фінансів пропонує повернути випробуваний протягом останніх 4-х років спосіб, а саме збір чеків за придбані товари і послуги.

Чиновники міністерства фінансів розуміючи, що за відносно короткий період складно привчити населення до використання електронних карт, як основний засіб платежів неможливо, вирішили продовжити перехідний період і повернули старий, випробуваний роками метод контролю, а саме збір чеків.

Так сформульований законопроект запропонований міністерством фінансів, уряду Греції, відповідно до якого в залежності від рівня доходу працюючі громадяни і пенсіонери повинні зібрати чеки в 2016 році.

Як повідомляє грецька газета "Віма" всі платники податків:

  • хто має річний дохід до 9.500 євро (для працюючих і пенсіонерів), повинні зібрати чеки за придбані товари і послуги на суму не менше 15% від заявленого річного доходу.
  • ті, хто задекларував дохід від 9.501 до 20 000 євро збирають чеки на 30% від річного доходу, а самим "багатим",
  • ті хто має дохід більше 20000 євро, повинні зібрати чеків на 40% доходу.

Для того, щоб простимулювати населення на збір, зберігання і облік чеків, передбачається введення подарункового бонусу у вигляді податкового вирахування на 2.100 євро.

Для осіб старше 65 років, дозволено не вимагати обов'язкове використання пластикових карт і електронних платежів, і обмежившись лише збором чеків.

У законопроекті також передбачено поступове зменшення кількості чеків в міру більш широкого впровадження пластикових карт і електронних платежів.

Чеки і квитанції громадяни будуть збирати, до тих пір, поки уряд не вважатиме виконаним план перехідного періоду.

Джерело

Підписка на розсилку