13 причин, за якими вся планета винна Греції

Якби такий заголовок придумали в якомусь грецькому виданні, його можна було б порахувати позбавленим смаку, а автора матеріалу точно звинуватили б в безмежному самозамилуванні. Але коли подібна стаття виходить в британській газеті «Daily Mail», тут вже, як то кажуть, нічого не візьмеш. Ми не можемо опиратися такій оцінці західних колег. І хоча в списку причин є сусідами, здавалося б, нерівнозначні речі, наприклад, давньогрецькі вчені і сир фета, нас це зовсім не бентежить. Нарешті з'явилася пам'ятка, яка ввібрала в себе гідності Греції - духовні, ментальні, гастрономічні та інші.

 1. Райський клімат. Жителям Великобританії доведеться постаратися, щоб згадати, коли вони в останній раз виходили з дому, не одягнувшись за принципом капусти: 3 светри, дві пари лосин, вовняні шкарпетки. Тоді як в Греції багато людей не мають навіть пальто (тут автор трохи переборщив, але ми не в претензії). Прекрасний середземноморський клімат з м'якою зимою і практично без дощів пояснює, чому греки завжди свіжі і є власниками гарної шкіри.
 2. Мальовничі красиві острови. Ви думаєте, що знаєте про всі грецьких островах? Подумайте ще раз, - закликає читачів британський оглядач. У Греції налічується 6 000 островів (знову ж, за версією «Daily Mail»), з яких 227 є населеними. Кожен з островів має свій власний унікальний характер і пропонує туристам можливості ідеального відпочинку: Керкіра - для сімейного відпочинку, Санторіні - для романтичних пригод, Крит - гастрономічний рай. І незалежно від того, який острів ви виберете, всюди вас чекає незабутнє грецьке гостинність і накритий стіл зі свіжими морепродуктами або смачними м'ясними стравами.
 3. Оливки. Завдяки ідеальному клімату, Греція є батьківщиною оливкових дерев. У країні ростуть близько 143 мільйонів дерев, що робить Грецію найбільшим світовим експортером оливок та оливкової олії. Гомер називав масло з плодів цього дерева «рідким золотом».
 4. Красиві люди. Грецькі чоловіки - найсексуальніші на світлі, грецькі жінки - красиві і сильні. Однак краса грецьких людей не обмежується їх зовнішнім виглядом, це люди з прекрасною душею.
 5. Стародавні греки. Аристотель, Платон, Сократ, Гіппократ, Архімед, Піфагор... Коли ми говоримо про найвидатніших учених людства, ми говоримо про древніх греків. Ми дійсно зобов'язані Стародавній Греції розвитком наук, мистецтв, спорту і багато іншого. Чи знаєте ви, що навіть будильник винайшли саме древні греки?
 6. Пристрасть до розваг. Вони розбивають тарілки на весільних вечірках, п'ють узо з закусочками просто, тому що - середовище, танцюють на столах, в той час, коли почервонілі від сонця британські туристи вже бачать десятий сон. Просто вони - греки, і у них завжди є настрій веселитися.
 7. Грецький мед. Присутність меду в британських десертах вважається трохи ексцентричним. Час від часу англійці дозволяють собі вмочити в мед свої млинці. Але все змінюється, варто їм тільки ступити на грецьку землю - мед тут додають в такі страви, які навіть не снилися НЕ британцям. Крім традиційних солодощів, мед прийнято поєднувати з солоними смаками або, наприклад, можна замаринувати в ньому курку.
 8. Археологічні пам'ятки. Акрополь і Парфенон в Афінах, Кносський палац на Криті, храм Аполлона в Дельфах... Стародавні греки добре попрацювали. У Британії їх творінь можна було б протиставити Стоунхендж, якби це не було так нудно.
 9. Неймовірно смачні ласощі та випічка. Спробуйте зробити вдома шпинатний пиріг з сиром, загорнувши його в ніжне багатошарове тісто «філо». Коли у вас нічого не вийде, ви зрозумієте, що грецькі кухаря трохи чарівники. 10. Гирос, м'ясний король Усі, хто їздив до Греції, знають, що таке гіроса. Якщо ви його не пробували, терміново заповнюйте пробіл, - закликає читача оглядати британської газети. Попутно ви дізнаєтеся, що таке «дзадзики» і будете підкорені.
 10. Культура: древня і сучасна. Греція внесла величезний внесок у світову культуру. Вся сучасна культура базується на найбільшому досвіді древніх греків.
 11. Грецький салат. Той самий момент, коли все геніальне просто. Рецепт грецького салату залишається незмінним протягом століть, його популярність непорушна.
 12. Сир. Сир в Греції - це більше ніж сир. Його значимість для греків зафіксована і в їх міфології. Виявляється, у них був спеціальний бог, який варив сир! Аполлон. Фета - це король грецьких сирів. Дуже смачні також - «галотірі», «ладотірі» і «мізітра». (Додамо, що це версія автора матеріалу. Впевнені, що у кожного читача є свій улюблений грецький сир). Якщо, на вашу думку, в «Daily Mail» упустили якісь принципові причини, за якими весь світ зобов'язаний Греції, додавайте їх в коментарях.

Джерело

Підписка на розсилку