Концерт хору Троїце Сергієвої Лаври в Афінах

В культурному центрі "Анна і Марія Калута" в столичному районі Неос Космос, пройде концерт хору ченців "Троїце-Сергієвої Лаври".

  • Вхід вільний
  • Початок: 31 травня о 20:00
  • Адреса: вул. Тімοкреонтос, буд. 6-А, Неос Космос, 11745, Афіни

Датою заснування Свято-Троїцької пустелі прийнято вважати поселення преподобного Сергія Радонезького на пагорбі Макіївці (70 км на північний схід від Москви) в 1337 році. Після декількох років самотнього подвижництва преподобного Сергія, на Макіївці прийшли нові насельники ця пустеля перетворилася начернецький монастир. Ряд істориків вважає, що це сталося на початку 1340-х років, а точніше в 1342 році. Через 10-15 років (за іншими дослідженнями 20-30 років) в монастирі Сергієм був введений чернецький статут.

У середні віки, в окремі моменти історії, монастир відігравав помітну роль в політичному житті Північно-Східної Русі; був опорою влади і народу. Відповідно до прийнятої історіографії, брав участь в боротьбі проти татаро-монгольського ярма; протидіяв прибічникам урядів Лжедмитрія II, Лжедмитрія III, Семибоярщини, польсько-литовським військам в Смутні часи, підтримав Петра I в протистоянні царівни Софії.

Підписка на розсилку