Греція: 430 пляжів під Блакитним прапором

Напевно у вас вже є улюблений грецький пляж - чистий, зручний, доглянутий. А якщо ще немає - то саме час обрати курортне узбережжя і пляж під Блакитним прапором! У Греції цей вибір буде не простий: у цій країні 430 пляжів відзначені особливим знаком за чистоту і екологічність.

25 травня на пляжі готельного комплексу Porto Carras на півострові Халкідіки вперше пройшла офіційна церемонія з оголошенням лауреатів програми «Блакитний прапор». До 2015 року лауреатів представляли в прес-релізі Фонду екологічної освіти (Foundation for Environmental Education - FEE) в штаб-квартирі організації в Данії.

Як і в минулому році, Греція зайняла 3-е місце в світі за кількістю Блакитних прапорів (на 35 прапорів більше, ніж в 2015 році). Крім того, дуже високий бал за чистоту і екологічність отримали 9 грецьких пристаней для яхт. 97,2% пляжів Греції мають відмінну якість води для купання. Для отримання Блакитного прапора пляжі повинні отримати найвищі оцінки по 33 категоріям якості, в числі яких чистота, організація, безпека тих, хто купається і засмагає, захист прибережних природних ресурсів та прибережних районів, інформативність стендів, розміщених в зоні пляжу.

Загалом, в 2016 році Міжнародний комітет FEE присвоїв вищу нагороду за якість і чистоту води 3462 пляжам, 660 пристаням і 21 туристичному судну; оцінка об'єктів проходила в 49 країнах світу.

Варто зазначити, що церемонія в Porto Carras стала знаковою для всього півострова Халкідіки - цей регіон став лідером в Греції, отримавши 52 Блакитних прапора!

Джерело

Підписка на розсилку