Сітонія - райський куточок

Сітонія - один з трьох «пальців» півострова Халкідіки, химерна форма якого відсилає нас до історії стародавнього Македонського царства.

На середньому півострові «тризуба» Сітонії немає великих міст. Невеликі селища, розташовані на березі моря, соснові гаї, зарості вересу і скелі, що оточують прекрасні піщані пляжі.

У Сітонії люблять відпочивати самі греки і туристи, яких приваблює незаймана цивілізацією природа. Води двох заток Торонеос і Сієнгітіко омивають півострів, який закінчується мисом Дрепано.

Дістатися до Сітонії можна прилетівши в аеропорт Салонік. Відстань від північної столиці Греції до Сітонії, в залежності від обраного курорту, становить від 70 до 110 кілометрів. Дістатися можна як на таксі, так і рейсовим автобусом, який ходить з частотою приблизно один раз на годину.

Сітонія сьогодні це прекрасна природа, пляжі, невисокі гори, покриті сосновими лісами і чарівні містечка, кожне з яких мають свою неповторну «родзинку».

Побачити весь дивовижний півострів можна здійснивши поїздку уздовж його узбережжя. Сітонія - це маленький острів, 50 кілометрів в довжину і 24 завширшки. Гірський хребет Ітамос тягнеться уздовж всього півострова, але він невисокий, максимальна висота всього 811 метрів.

Столиця Сітонії - Нікіті. Тут багато доісторичних, античних і ранньохристиянських пам'яток. Нове селище з комерційних міркувань «переїхало» на берег моря, і сьогодні до послуг туристів безліч таверн, кафе, магазинів, ресторанів і готелів. На східній стороні знаходяться селища Агіос Ніколаос, Піргадікья, Ормос Панагіас, Вурвуру, Сарті, Сікья - один з найстаріших селищ Халкідіків, дуже мальовниче і колоритне. Описати, наприклад, білосніжні пляжі Вурвуру просто нереально, їх треба бачити. Найбагатолюдніше в курортний сезон селище східного боку Сарті - одне з улюблених місць туристів. Готелі, таверни, кафе, бари, магазини, вид на гору Афон - все, що треба туристу для повноцінного відпочинку. По дорозі до найбільшого міста півострова Нео Мармарас, дорога проходить повз кілька розкішних і безлюдних пляжів.

 

 

За 2 кілометри на південь в містечку Порто-Каррас знаходиться другий за величиною виноградник світу. Тут виготовляють чудові експортні вина. Найбільший готельний комплекс всіх Халкідіків знаходиться також тут. Яхтова стоянка, поле для гольфу, вертолітний майданчик, казино, центр телассотерапіі, прокат автомобілів і яхт.

Бухта Порто-Каррас дуже зручна і безпечна для яхт. Тут провели реконструкцію, і тепер бухта відповідає міжнародним вимогам техніки і комфорту.

На східному узбережжі можна побачити руїни великого античного міста 7 століття до нашої ери Тороні. У тавернах Порто - Куфо готують найсмачнішу і свіжу на півострові рибу та морепродукти. Недалеко знаходиться відома з античних часів кругла бухта.

Підписка на розсилку