Затонулі стародавні кораблі

Активно триває археологічне дослідження Греції на предмет пошуків кораблів, які затонули біля берегів Еллади багато тисячоліть тому.

У червні стартував другий етап дослідження. Перший етап пройшов в кінці 2015 року, коли біля островів Фурні були знайдені уламки під водою, що належали 45 кораблям, які є справжньою сенсацією для археологів. Дослідники відзначають, що дані уламки належать до кораблів абсолютно різних епох, починаючи від 500 року до нашої ери, що робить знахідки особливо цінними для Грецької історії. У доповідях вказується, що основна частина знайдених уламків відноситься до кораблів, затонулих у берегів Греції в 18 і 19 століттях. Останки затонулих стародавніх суден поповнили перелік пам'яток Греції, цікавих для дайверів. Також, нарівні із затонулими уламками, уваги заслуговують знайдені стародавні якоря і амфори. Вчені з нетерпінням чекають результатів другого етапу пошуків.

Греки мали славу одних з найкращих кораблебудівників середземномор'я. Місце знахідки біля архіпелагу маленьких островів Фурні здавна відрізнялося жвавим рухом морських суден, так як розташовувався на перетині торгових шляхів протягом двох тисяч років. Цей факт пояснює таку колосальну кількість затонулих кораблів, сконцентрованих в одному районі.

Підписка на розсилку