Вежа вітрів в Афінах відкриває свої двері

Годинник Андроніка, Вежа вітрів, або просто Аеріди, цей дивовижний метеорологічний пам'ятник біля підніжжя Акрополя, відкриває свої двері для широкої публіки.

Знаменитий Годинник Андроніка, будівля споруди I століття до н.е., в якій знаходилися дев'ять сонячних годин і механізм «планетарію». Він вперше в новітній історії Греції стане доступним для відвідувачів археологічного комплексу і наукового співтовариства, про що повідомило Міністерство культури Греції.

Спеціальні роботи по збереженню і відновленню були проведені постійними співробітниками Афінської інспекції старожитностей Афін всередині вежі в рамках програми «Збереження і просування пам'ятника Годинника Андроніка Кірреста на території афінського археологічного комплексу Римська агора».

Будівля є восьмигранною вежею пентеліконського мармуру, яка була побудована астрономом Андроником з Кірр (Македонія). Рельєфи в верхній частині кожної сторони мають форму зображення восьми вітрів - їх символи і назви. Зовні також знаходився сонячний годинник, в той час як всередині вежі діяли водяні годинники (клепсидра).

Відома як Годинник Андроніка Вежа вітрів височіє в східній частині Римської агори.

Підписка на розсилку