Грецька кава

Вживання кави для більшості греків - це улюблена звичка, щоденний ритуал.

Греки не люблять пити каву з пластикового стаканчика, стоячи, або по дорозі на роботу. Навпаки, греки часто відвідують кафе, де сидять годинами і поєднують отримання добової дози кофеїну з багатьма іншими справами.

Греція є батьківщиною багатьох видів кави, які або завдяки глобалізації стали відомі і в інших країнах, або до цього дня залишаються прерогативою Греції.

Грецьку каву подають гарячою в маленьких чашечках. Готується вона швидко, але складно, так як помилка в пропорціях води і кави, кави і цукру може значно вплинути на смак кави. Саме ця кава під час завоювання Туреччиною Греції була «вивезена» і пізніше поширена в інші країни, як кава «по-турецьки». «Вищим пілотажем» у приготуванні грецької кави є «каімакі» - пінка зверху кави, яка може бути, як з бульбашками, так і без.

 

Крім того, Греція винайшла новий і раніше невідомий метод та вид приготування кави - фраппе. Фраппе готується з розчинної кави. Спосіб його приготування схожий з приготуванням гарячої кави, з однією важливою відмінністю - фраппе - кава холодна. Отже: невелику кількість холодної води збивається спеціальним міксером (фрапедьера) до утворення характерної піни, далі в каву по стінці високого скляного стакана тонкою цівкою додається холодна вода і кілька шматочків льоду. Кава п'ється через трубочку маленькими ковтками і дуже повільно, щоб «розтягнути» задоволення на кілька годин.

 

Кава Фредо - популярний кавовий напій, який подається холодним. Він прекрасно тонізує в літню спеку. Рецепт приготування кави Фредо простий і не займе багато часу. Для приготування напою знадобляться такі інгредієнти: подвійний еспресо, свіже молоко, цукор, кориця, лід. Приготування: зварити подвійний еспресо і додати цукор. Збити молоко до утворення маленьких бульбашок. Необхідно зауважити, що сильно холодне молоко збивається краще. Додати в збите молоко лід і розмішати в блендері до однорідної маси. У високу склянку вилити збиту суміш молока з льодом, зверху налити каву еспресо. Готову кава Фредо можна зверху прикрасити карамеллю, корицею або меленим шоколадом.

Відпочинок в Греції без відвідування кафе є неповним, обов'язково варто спробувати кілька фірмових грецьких напоїв з кави, щоб зрозуміти чому вся Греція є пристрасною шанувальницею цього божественного напою!

Підписка на розсилку