Грецькі вина: що варто скуштувати, поки Ви в Греції

Грецькі вина: що варто спробувати, поки Ви в Греції

Вино в Греції - окрема тема. Я б навіть сказав, що це ще більш окрема тема, ніж грецька кухня. І хіба може бути інакше в країні, де традиції виноробства нараховують більше 4000 років?

Що примітно: на батьківщині Діоніса, згідно зі статистикою, найбільший відсоток споживання спиртного на душу населення в Європі, і при цьому - найнижчий рівень алкоголізму. Але ми, як це часто буває, захопилися. Наша сьогоднішня мета - розповісти про популярні грецькі вина.

Вина з білих сортів винограду

  • Рецина

Мабуть, найбільш відоме грецьке вино, історія якого бере початок ще до дуже глибокої давнини. Назва вина походить від грецького слова «смола», що вже дозволяє судити про використання цього інгредієнта в процесі виробництва. Традиція використання смоли пов'язана із застосуванням у древніх греків амфор і необхідністю їх герметично запаковувати. Суміш гіпсу і смоли вважалася для цього ідеальною: так вино довше зберігалося і насичувалося приємним ароматом. Крім цього, смолу нерідко додавали в саме вино: це запобігало скисання і надавало напою цілющих властивостей. В даний час, щоб надати вину характерний аромат і смак смолу додають в процесі бродіння, а по закінченню оного видаляють.

Рецина буває білою або - рідше - рожевою. Її міцність становить 11,5% оборотів. Рецину рекомендують подавати охолодженої до 7-9°С до рясно приправлених страв.

Традиція використання смоли пов'язана із застосуванням у древніх греків амфор і необхідністю їх герметично запаковувати.

  • Асіртіко

У цього вина є віддана армія шанувальників, багато з яких вважають Асіртіко найбільш витонченим грецьким вином. Асіртіко - це біле вино з приємним смаком і ароматом. Напій виробляється з сорту винограду з однойменною назвою, друге ім'я якого «Король Санторіні». Але нехай згадка про Санторіні не вводить Вас в оману - це вино в Греції виробляють і в інших регіонах теж.

Асіртіко відмінно поєднується з морепродуктами і жирними соусами, а рекомендована температура для подачі до столу трохи більше, ніж у Рецина - 10-15°С.

  • Робола

Напевно, хтось і згадає це вино по фільму «Мандоліна капітана Кореллі» - тоді навіть був зафіксований сплеск продажів цього напою. Дійсно, Робола теж дуже популярне грецьке вино, яке виробляють з сорту винограду, що культивується в Центральній Греції, на Пелопоннесі і Іонічних островах. При цьому сорт Роболи з Іонічних островів вважається найбільш вдалим. Пізній збір врожаю роболи визначає міцні вина з високим вмістом алкоголю. З менш зрілого винограду виходить ігристе вино зі смаком лимона і приємним ароматом.

Вино з рожевих сортів винограду

  • Мосхофілеро

Найбільш відоме Мосхофілеро роблять на Пелопоннесі. Для нього характерний стійкий смак, кислинка, ніжний аромат цитрусових і квітів.

Вина з червоних сортів винограду

  • Агіоргітіко

Родина Агіоргітіко - Пелопоннес. Це один з найбільш поширених сортів винограду в Греції, який вирощують в Немеї (близько Коринфа) і на сході Пелопоннесу. Вважається, що стиль цього вина дуже залежить від висотності розташування виноградника, а висота 450-650 метрів над рівнем моря дозволяє домогтися найбільш гармонійного смаку.

Вина з Агіоргітіко виходять різні: від легких без яскраво виражених якостей до складних смакових букетів. Звичайне вміст алкоголю в винах з цього сорту становить 12,5%.

Родина Агіоргітіко - Пелопоннес. Це один з найбільш поширених сортів винограду в Греції, який вирощують в Немее (близько Коринфа) і на сході Пелопоннесу.

  • Манділарія

Манділарія вважається технічним сортом винограду, але вина з нього вельми і вельми популярні. Специфіка Манділаріі дозволяє отримувати вино дуже насиченого кольору. Часто цей сорт винограду застосовують і в якості складової частини букета для виробництва інших вин. Для вина Манділарія характерний низький вміст алкоголю і значний рівень кислотності.

  • Мавродафні

Сорт винограду Мавродафні вирощується на північному заході Пелопоннесу, а також Іонічних островах. Слово «Мавро» грецькою означає чорний, а вина, одержувані з Мавродафні, відрізняються темно-червоним, майже непрозорим кольором.

Як правило, це солодке вино, що містить смаки карамелі, кави, шоколаду, смоли і квітів. Воно дуже добре поєднується з десертами з шоколаду.

Також сорт винограду Мавродафні застосовують як компонент і при виготовленні інших сортів вин.

Підписка на розсилку