}

Вчені знайшли власника "комп'ютера" стародавніх греків

Вчені знайшли власника "комп'ютера" стародавніх греків

Антикітерський механізм є одним з найдивовижніших відкриттів в історії археології.

У кістяку корабля, де був знайдений знаменитий Антикітерський механізм, так званий комп'ютер стародавніх греків, археологи знайшли останки можливого члена екіпажу. Про це повідомляє Nature, передає РІА Наука.

Одне з найдивовижніших відкриттів в історії археології зробили в 1901 році, коли у затонулому кораблі біля берегів острова Антикітери знайшли незвичайний механічний пристрій, що складався з декількох десятків шестерень і циферблатів, які були названі "антикітерський механізм".

Точна функція цього давньогрецького "гаджета" залишається предметом суперечок серед вчених, однак більшість істориків припускають, що він був перший в історії "комп'ютер" - обчислювальна машина, якою її власники користувалися для визначення положення планет на небосхилі та інших астрономічних розрахунків.

Як пише Nature про нову знахідку, дуже скоро можна буде дізнатися деякі деталі з життя його потенційного власника.

Ці останки - череп, декілька зубів, кістки рук, ребра і гомілкові кістки, за словами водолазів, були поховані під майже півметровим шаром керамічних черепків і піску, і археологи, як зазначає Фолі, зовсім не очікували зробити подібну знахідку. Вік цих кісток, за оцінками істориків, перевищує дві тисячі років.

Зараз вчені чекають дозволу від уряду Греції на проведення детального аналізу.