Вчені знайшли власника "комп'ютера" стародавніх греків

Вчені знайшли власника "комп'ютера" стародавніх греків

Антикітерський механізм є одним з найдивовижніших відкриттів в історії археології.

У кістяку корабля, де був знайдений знаменитий Антикітерський механізм, так званий комп'ютер стародавніх греків, археологи знайшли останки можливого члена екіпажу. Про це повідомляє Nature, передає РІА Наука.

Одне з найдивовижніших відкриттів в історії археології зробили в 1901 році, коли у затонулому кораблі біля берегів острова Антикітери знайшли незвичайний механічний пристрій, що складався з декількох десятків шестерень і циферблатів, які були названі "антикітерський механізм".

Точна функція цього давньогрецького "гаджета" залишається предметом суперечок серед вчених, однак більшість істориків припускають, що він був перший в історії "комп'ютер" - обчислювальна машина, якою її власники користувалися для визначення положення планет на небосхилі та інших астрономічних розрахунків.

Як пише Nature про нову знахідку, дуже скоро можна буде дізнатися деякі деталі з життя його потенційного власника.

Ці останки - череп, декілька зубів, кістки рук, ребра і гомілкові кістки, за словами водолазів, були поховані під майже півметровим шаром керамічних черепків і піску, і археологи, як зазначає Фолі, зовсім не очікували зробити подібну знахідку. Вік цих кісток, за оцінками істориків, перевищує дві тисячі років.

Зараз вчені чекають дозволу від уряду Греції на проведення детального аналізу.

Підписка на розсилку