День святого Дмитра Солунського відзначають 26 жовтня

Димітрий Солунський був сином римського проконсула в Салоніках, займав військовий пост - був місцевим воєначальником, в обов'язки якого входило захищати місто від набігів «варварів» і гнобити християн. Але, так як батьки Димітрія були таємними християнами, воєначальник сам став проповідником християнства, продовжуючи при цьому гідно виконувати свій військовий обов'язок. За свою християнську діяльність Дмитрій був убитий, в нього встромили спис, а його тіло віддали на розтерзання диким звірам. Природно, що незабаром він був канонізований, як святий великомученик, а його мощі стали святинею. При цьому саме цей святий вважається покровителем міста Салоніки.

Салоніки або Фессалоніки (як правильно його називають) був заснований царем Македонії Кассандром в 315 році до нової ери, через деякий час після смерті Олександра Великого в Вавилоні.

26 жовтня, в свято покровителя міста, в Салоніках влаштовується карнавал, усюди звучить музика, проводяться театральні вистави, повсюдно п'ється молоде вино. Городяни згадують свого покровителя і той день, 26 жовтня 1912 року, коли на початку 1-ї Балканської війни, в день свята покровителя міста Святого Димитрія, грецька армія за активного сприяння місцевих жителів звільнила Салоніки від турків і приєднала місто до Греції, поклавши край османському ярму, яке тривало століттями.

Підписка на розсилку