Афінський марафон

Афінський марафон, який традиційно проходить по маршруту Марафон - Афіни, відбудеться в неділю, 13 листопада 2016 року в 34-й раз.

Поряд з традиційним забігом на 42 км. 195 м. Пройдуть забіги на 5 км і 10 км в центрі Афін. В цьому році очікується рекордна кількість учасників - близько 50 000 - з понад ста країн світу.

Ідею Афінського класичного марафону містить переказ про грецького героя Фідіппіда, який втік від Марафону до Афін, щоб сповістити про перемогу греків над персами в битві при Марафоні. Вперше в історії сучасного спорту змагання з марафонського бігу відбулися на Перших Олімпійських іграх сучасності 1896 року в Афінах.

Афінський класичний марафон був заснований в 1972 році як спільне підприємство Грецької ради по туризму та Національної легкоатлетичної асоціації.

Федерація легкої атлетики Греції (SEGAS) організовує також різні паралельні заходи, які проводяться протягом чотирьох днів до дня змагань. У цьому контексті відбудеться виставка на спортивну тему і церемонія запалювання марафонського вогню в священному місці на пагорбі Тімвос (Марафон).

Підписка на розсилку