Подорож на мотоциклі по горах Центральної Греції

Греція - ідеальне місце для тих, хто любить подорожувати на двох колесах. Густа мережа трас і незліченні перетини асфальтових та грунтових доріг, які простяглися вздовж гірських хребтів Греції, відкривають мандрівникам безцінну культурну та природну мозаїку країни.
 
Гірська природа Центральної Греції, знаменитої Румелії, прекрасно підходить любителям подорожувати на мотоциклі. Відмінну дорогу з безліччю непростих вигинів і дивовижним краєвидом перетинає русло річки Морнос. Значні гірські масиви з зеленими схилами і засніженими хребтами, пронизуючими хмари, густими лісами і альпійськими луками, їх скелясті кручі та ущелини з бурхливими потоками приховують крихітні селища, оточені ялинами та каштанами.

Парнассіда - Доріда - Фокіда - Гірська Навпактія

Рекомендуємо вам відвідати головний напрямок для любителів мотоциклів, один з найпопулярніших гірських маршрутів, який гарантовано принесе величезне задоволення мандрівникам.

Наповнюємо бак, озброюємось картою і починаємо нашу подорож по Старій національній дорозі Афіни - Ламія. Перші 140 кілометрів асфальтованої траси до Левадії пролітають непомітно, але все-таки варто ненадовго зупинитися і випити кави у кристальних джерел Крії.

Наступний етап - підйом на Парнас, одну з найвідоміших гір Греції. У давні часи вона дала назву всьому регіону, який до сьогоднішнього дня називається Парнассіда. У селах, розташованих на порослих смереками схилах, відлунює історія. Одне з найпопулярніших місць Парнасу - село Арахова, а любителям альтернативного туризму варто також заглянути в укриті віковими платанами Епталофос, Полідросос і Лілею, де можна спробувати місцеві традиційні частування. Біля входу в ущелині, що відділяє Парнас від регіону, розташоване історичне селище. Тут була написана одна з найславетніших сторінок грецької революції 1821 року - бій за заїжджий двір Гравьї. У семи кілометрах звідси, якщо рухатися по дорозі в сторону Амфісси, знаходиться тематичний гірський парк Фокіди «Вагонетто», єдиний в Греції. Тут можна здійснити подорож в «надра землі», відвідавши по стопах шахтарів підземні штольні з родовищами бокситів.

Звивиста дорога під час підйому на гору Вардусья принесе багато радості мандрівникові. Тут вас чекають круті повороти, часом закриті скелями, прекрасні види і навколишні гірські пейзажі з лісистими схилами, ярами і струмками. Наш пункт призначення - невелике мальовниче селище Атанасіос Діакос. Причаївшись біля підніжжя Вардусії, воно ледь помітне серед зелені лісистих схилів.

Звідси наш шлях лежить на південь, вздовж течії річки Морнос. Дорога все частіше робить різкі повороти, пахне кедром і ялицею, і нас охоплює почуття абсолютної свободи.

Блакитне небо відбивається в однойменному озері, оточеному значними силуетами гір Вардусії та регіону. Ми радимо ненадовго зупинитися і відпочити на греблі, яка є однією з найвищих в Європі, а також відвідати джерело Велухово.

Сім гірських масивів з лісами, ярами, долинами та річками змінюють один одного, створюючи складний рельєф, що викликає захоплення мандрівника. А ми продовжуємо намотувати кілометри по дорозі до Краваре, де у горах і в передгір'ях знаходяться в загальній складності сорок три селища, які є справжньою окрасою дикої природи Гірської Навпактії.

Коли приходить час повертатися, повні вражень і отримавши чимало задоволення, ми прямуємо на південь, до гірського масиву Пінда, поки перед нами не відкриється вид на місто Навпакт, перлину Етолоакарнанії. Рухаючись по північній стороні затоки Корінфа в Афіни, ми зробимо ще дві зупинки по шляху: в знаменитому приморському містечку Галаксіді і в монастирі Святого Луки, який входить до числа пам'ятників Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Підписка на розсилку