Кухня Греції

Традиційна кухня Греції є типово середземноморською та має багато спільного з кухнею півдня Франції та Італії. Але, має і свої характерні особливості.

Найбільш характерним і древнім елементом харчування греків є оливкова олія, яка присутня практично у всіх стравах. Основними зерновими в Греції є пшениця та ячмінь, що використовується останнім часом все більш широко. Найбільш популярні овочі: томати і баклажани, зелена квасоля і бамія, перець і цибуля. Мед в Греції в основному квітковий - з нектару фруктів і цитрусових дерев. Використовується також чебрець і сосновий мед. Мастика вирощується на острові Хіос в Егейському морі.

У грецькій кухні трави та спеції використовуються набагато частіше, ніж в інших середземноморських кухнях. Як правило, це орегано, м'ята, часник, лаврове трави. Інші популярні спеції - це базилік і чебрець і насіння кропу. У багатьох грецьких рецептах, особливо в північних районах країни, використовуються «солодкі» спеції в поєднанні з м'ясом. Наприклад: кориця та гвоздика. Інші найбільш популярні інгредієнти для страв - це баранина, сир фета, виноградне листя, цукіні. У десертах переважає мед і горіхи.

Особлива гордість греків - сир. У Греції його виробляється не менше 50 сортів (в кожному регіоні свій особливий рецепт). Греки споживають сир більше всіх країн в світі - більше 25 кг в рік на людину. Найпопулярніший сорт зветься фета: саме він використовується в приготуванні знаменитого грецького салату. У Греції цей салат називається «хоріатіки» (сільський).

Не менш популярно в Греції м'ясо. Перевага віддається свинині, баранині та козлятині.

Типова грецька їжа є простою, яскравою та ароматною. На багатьох стравах позначається вплив грецької історії. Але весь калейдоскоп грецьких страв Ви зможете випробувати в Греції

Приємного вам апетиту!

Підписка на розсилку