Міста Греції - Халкіда

Столиця острова Евія - стародавнє місто Халкіс, або Халкіда (Chalkis, Halkidha), лежить в центрі західного узбережжя, навпроти самого вузького місця протоки Евріпос, що відокремлює Евбею від материка.

Верфь, порт, залізнична станція та цілющі джерела Едіпсос роблять острів привабливим для туристів, але історія міста Халкіда дуже тривала та овіяна легендами.

Колишня столиця декількох античних полісів, Халкіда в давнину простягалася і на материковий берег Греції (сучасне місто Канітос), а вихідці з неї колонізували численні острови Егейського моря і навіть Сицилію. Прийнята тут система мір і вагів довгий час панувала у всій Греції, в тому числі і в Афінах. Чималу популярність місту принесла і протока Евріпос, дивний характер течій в якій не раз ставив в глухий кут вчених всіх епох - нижче старого моста води затоки кожні кілька годин змінюють характер і напрям потоку. Згідно з легендою, сам Аристотель кинувся в ці води в розпачі від нездатності зрозуміти причину такої дивної поведінки води, якій немає остаточного пояснення і зараз.

Підписка на розсилку