Волос - 4-е за величиною грецьке місто, розташоване в центрі материкової Греції.

Волос (Греція)

Волос - 4-е за величиною грецьке місто, розташоване в центрі материкової Греції, приблизно в 326 км. на північ від Афін, 215 км. на південь від Салонік і 60 км. на південний схід від Лариси. Волос розташований біля підніжжя величної, потопаючої в зелені гори Піліо, а з іншого боку його оточує затока Пагасітікос. Волос є столицею грецької префектури Магнезія, кількість населення - більше 130 тис. осіб.

Місто було засноване в XIX столітті, як морський порт для вивозу товарів, вироблених на Фессалійській рівнині. Як відомо, тут знаходиться найбільший в світі завод з виробництва цементу.

За містом, на околицях ведуться розкопки стародавнього міста Іолк. Приблизно в 8 км від Волоса розкопано ще два давні поселення: Діміна і Сескло.

Волос - одне з найкрасивіших, сучасних міст Греції, він є великим торговим і туристичним центром країни. Його морський порт вважається воротами Європи на Середній Схід. Тут знаходяться університет центральної Греції, народний і художній театри.

Волос не схожий на інші міста Греції. Вулиці тут тільки паралельні і перпендикулярні по відношенню до моря. У ньому дуже легко орієнтуватися. Місцева влада приділяє велику увагу зовнішньому вигляду міста і його чистоті.

Особливо змінився вигляд міста після проведення літньої олімпіади 2004 року, так як тут проходили водні змагання. Побудовано багато спортивних комплексів, олімпійський стадіон і басейн.

У Волос можна потрапити або на автобусі, або на поїзді. Вокзал знаходиться на захід від Pl.Riga Fereou, звідси ходять потяги в Афіни, Ларису та Салоніки. Автовокзал знаходиться недалеко від залізничного вокзалу, на Grigoriou Lambraki, звідси йдуть автобуси в Афіни, Ларису, Салоніки, а також невеликі міста Фессалії та передмістя Волоса. З порту Волоса йдуть пороми і судна на підводних крилах на сусідні острови: Скопелос, Скіатос та ін.

Підписка на розсилку