Новий музей Акрополя

Що в першу чергу варто відвідати в Афінах, яку пам'ятку, як Ви думаєте? Впевнена, що більшість дружно назве один і той же об'єкт! Неважко здогадатися, що це буде Акрополь - головний пагорб столиці, і Новий музей Акрополя, який відчинив свої двері для відвідувачів у 2009 році. Він одразу привернув увагу відвідувачів поєднанням оригінального дизайну і унікальної експозиції.

Ультрасучасна будівля була спроектована швейцарськими та грецькими фахівцями. А колекцію музею сформували багатовіковою спадщиною Еллади, датованим різними періодами.

На цей момент в Новому музеї Акрополя діє кілька постійних експозицій. Вдале планування дає можливість ознайомитися з колекцією без звичних черг і натовпів туристів.

Нижній рівень займає Галерея схилів. Тут представлені артефакти зі схилів Акрополя, а прямо під прозорою підлогою можна побачити розкопки. Відвідувачі можуть з незвичного ракурсу оглянути фундаменти будинків і мережу вулиць, і відчути себе причетними до історії. Немов піднімаючись по схилу, гості музею потрапляють в Галерею архаїчного періоду. На цьому рівні зберігаються знахідки часів, коли Греція досягла розквіту в інтелектуальних сферах і економіці. Серед головних артефактів архаїчного періоду - оригінали каріатид, що прикрашали Ерехтейон, фрагменти храму Ніки, пропілеї і статуя вершника.

На третьому поверсі відвідувачі потрапляють в Галерею Парфенона. Це одна з головних експозицій музею, в якій представлені мультимедійні презентації про Парфенон і сотні артефактів. Інтерес представляють меморіальні плити з написами, фриз і безліч скульптур - копій і безцінних оригіналів. Відрізнити їх досить просто: копії трохи світліше.

Виставка завершується унікальною колекцією. У ній представлені пам'ятки Римської імперії і Еллінізму, бюсти філософів, численні статуї героїв, богів, міфічних персонажів і навіть простих громадян.

Підписка на розсилку