Метрополітен Салонік дарує країні чергову археологічну знахідку

Будівельники метрополітену в місті Салоніки знову натрапили на античний скарб, прихований під землею протягом багатьох століть. Знахідка являє собою добре збережену маску, яка імітує обличчя жителя Стародавньої Греції. 

Автори знахідки стверджують, що давня маска, яка випадково потрапила їм на очі в районі станції «Свята Софія», була розташована таким чином, ніби спостерігала за ходом будівельних робіт. 

Більш прагматичні археологи, які прибули до місця знахідки, звернули свою увагу зовсім на інші деталі і вже назвали мармурове обличчя предметом загальнонаціонального значення і дуже важливим доповненням до колекції культурної спадщини Греції. 

Зауважимо, що знайдена будівельниками маска є не першим, не десятим і навіть не сотим предметом старовини, виявленим під час прокладки підземної залізниці в Салоніках. 

З початку будівництва метрополітену, яке стартувало рівно 10 років тому, тут були знайдені близько тисячі археологічних пам'яток, які немов чекали часу, щоб знову постати перед очима публіки у всій своїй красі. 

У той же час, така велика кількість археологічних знахідок укупі з урізаним через кризу фінансуванням відчутно позначилися на термінах здачі проекту. Але заради справедливості варто відзначити, що представники відповідальної за будівництво метрополітену в Салоніках компанії Attiko Metro заявили, що виявлений предмет старовини жодним чином не позначився на графіку проведення будівельних робіт.

Нагадаємо, що не так давно керівник Attiko Metro Яніс Мілопулос пообіцяв, що проект здадуть не пізніше 2020 року, а деякими з виявлених в процесі будівництва археологічних знахідок можна буде помилуватися не в музеях, а прямо на станціях метро.

Підписка на розсилку