США повернули Греції вкрадений древній мармуровий саркофаг

США повернули Греції вкрадений древній мармуровий саркофаг.

США повернули Греції фрагмент стародавнього мармурового саркофага вартістю півмільйона доларів, вкраденого в районі міста Салоніки в 1988 році і знайденого в Нью-Йорку, повідомляє телеканал ANT1.

На мармуровому фрагменті зображені фігура чоловіки, який стоїть, вершник на коні, на верхній частині знаходяться зображення тварин.

Саркофаг повернули всього через 28 днів після того, як його виявили, заявив генеральний консул Греції в Нью-Йорку Константінос Кутрас на церемонії повернення артефакту. "Співпраця прокурора з грецькою владою була відмінною, його передають із неймовірною швидкістю", - сказав генконсул. З міркувань безпеки Кутрас не сказав, коли саркофаг перевезуть до Греції. "Є докази того, що деякі вкрадені в Греції артефакти можна знайти всюди в світі. Я сподіваюся, що найближчим часом ми зможемо знову відзначити повернення древніх знахідок в нашу країну", - сказав Кутрас.

Вартість давньої знахідки оцінюється в 500 тисяч доларів, лише початкова ціна після крадіжки становила 95 тисяч доларів, зазначив полковник резерву армії США Метью Богданос, який очолював раніше спеціальний підрозділ по розшуку викрадених творів мистецтва. Богданос, грек за походженням, займався розслідуванням справи про розграбування Багдадського музею.

За словами Богданоса, точний маршрут краденого неможливо визначити, але передбачається, що спочатку саркофаг побував в Європі, а потім його перепродали в Нью-Йорк. "У цій справі був один арешт, наскільки я пам'ятаю, на початку 1990-х років, в Італії", - повідомив він. Богданос висловив надію, що й інші древності, вкрадені або знаходяться за кордоном, в тому числі мармур Парфенона, повернуться до Греції.

Прокурор Нью-Йорка Сайрус Венс-молодший повідомив, що було вирішено не переслідувати галерею, яка купила артефакт, оскільки її власник сам висловив побажання, щоб саркофаг повернувся до Греції, незалежно від сплаченої ним суми. "Але я хотів би порадити керівникам галерей, які бажають купити стародавні експонати, вивчити їх походження на предмет, чи не вкрадені вони", - сказав прокурор.

Підписка на розсилку