У квітні введуть в обіг нову купюру 50 €

У квітні введуть в обіг нову купюру 50 €

Європейський Центробанк із квітня 2017 року введе в обіг нову купюру номіналом у 50 євро. Банкноту характеризує підвищений рівень захисту і більш висока зносостійкість.

Європа завдає чергового удару по фальшивомонетниках. Купюри цього номіналу зловмисники підробляють найчастіше.
Глава німецького Бундесбанку Карл-Людвіг Тіле розповів про вжиті заходи захисту.

«Найбільш помітний елемент - цифра 50 на лицьовій стороні, яка виділяється дуже яскраво. Якщо ви поворушите банкноту, блиск почне змінюватися від смарагдово-зеленого до темно-синього відтінку. Це вже знайоме користувачам по купюрах у 20 і 10 євро, а також по п'ятірці».

Дні асигнацій із цифрою «5» і двома нулями полічені.

«Європейський Центробанк вирішив більше не випускати банкноти в 500 євро з 2019 року. Наступні в черзі на заміну - 100 і 200 євро. Вони ще в стадії розробки. Потім вони будуть надруковані і запущені в обіг у 2018 році».

Про плани по заміні старих грошей на нову серію, що одержала назву «Європа», ЄЦБ оголосив у липні 2016- го. За минулі місяці банки і торгові організації могли налаштувати своє обладнання на розпізнання цієї версії купюри. Надрукувати належить понад п'ять мільярдів штук. Їх загальна поверхня дорівнює площі 8200 футбольних полів. Наступний крок - доставка в відділення банків, і в банкомати. Вихід у народ намічений на 4 квітня.

Підписка на розсилку