Продовжиться будівництво залізничної лінії Патри - Пірей - Афіни

Європейська комісія (ЄК) з питань транспорту затвердила інвестиційний пакет для завершення великих проектів у Греції, початих у період 2007-2013 років. Зокрема, 50 млн євро підуть на будівництво залізничної лінії Патри - Пірей - Афіни.

Передбачається, що завершення проекту дозволить не тільки з'єднати між собою порти Патри і Пірей, а також міжнародний аеропорт Афін, а й розвинути реальний сектор економіки Греції.

Фінансова допомога ЄС піде в першу чергу на модернізацію залізниці протяжністю 176 км на ділянці між містами Дьякофто і Рододафні.

За словами комісара з регіональної політики ЄК Коріни Крецу, таке рішення дозволить завершити проекти, які є основою для повернення до стійкого процвітання країни.

«Після закінчення реалізації проектів 2007-2013 років ЄС також виділить на підтримку стратегії зростання грецького керівництва понад 35 млрд євро. Європейський фонд стратегічних інвестицій готовий надати ці кошти протягом фінансового періоду 2014-2020 років», - каже пані Крецу.

Вона додала, що перспектива майбутніх проектів очевидна, тому вони зможуть залучити і приватні інвестиції. Залізнична гілка стане частиною східносередземноморського транспортного коридору в складі Європейської транспортної мережі TEN-T (об'єднання залізниць країн Європейського союзу. - ред.).

Тим часом фінансова криза сильно вплинула на реалізацію інфраструктурних проектів, вважають в PricewaterhouseCoopers (PwC). Компанія провела дослідження, згідно з яким понад 69 грецьких проектів перенесені на 2022 рік. Загальний обсяг необхідного фінансування досягає 21,4 млрд євро, включаючи майже 6,5 млрд євро на залізничний розвиток. Однак інвестиції ЄС можуть прискорити завершення проектів.

Підписка на розсилку