Грецькі поліцейські оплатять доставку Благодатного вогню в Афіни

Всегрецька федерація співробітників поліції вирішила взяти на себе транспортні витрати з доставки Благодатного вогню з Святої Землі в Грецію, йдеться в заяві, опублікованій на сайті федерації.

Раніше кілька депутатів правлячої Коаліції радикальних лівих СІРІЗА виступили з вимогою припинити в кризовий час витрачати гроші на доставку Благодатного вогню. Депутат СІРІЗА Макіс Балаурас назвав цей звичай «пережитком язичництва», заявивши, що вогню надають почесті як главі держави. Депутат від правлячої партії Фотини Ваки сказала, що Благодатний вогонь - це «хибне диво».

Хоча глава МЗС Греції Нікос Котзіас намагався знизити загострення пристрастей, зауваживши, що «прогресивність не слід вимірювати ударами в серце традицій народу», висловлювання викликали різку критику і в парламенті, і в суспільстві. Багато хто розцінив їх як провокаційні, неповажні і небезпечні, а один з депутатів сказав, що «хибним дивом є обрання тих, хто вважає грецьке суспільство безбожним».

 

У зв'язку з цим оплатити всі витрати вирішила федерація грецьких поліцейських, «висловлюючи побажання і загальні почуття всієї великої родини поліції». "У сьогоднішні важкі для грецького суспільства часи ми підтримуємо наших громадян. Ми бажаємо всім гарного Великодня і всього хорошого", - йдеться в заяві.
Підписка на розсилку