Халкідіки займає перше місце за кількістю блакитних прапорів у 2017 році

При наясності 486 пляжів, відмічених блакитним прапором, Греція займає 2-е місце в світі серед 47 країн. Із числа всіх країн, які беруть участь у Програмі Блакитного прапора, Греції належить 25% нових пляжів, нагороджених цим прапором.

На перше місце вийшов округ Халкідіки з 71 прапором. Муніципалітету Кассандра за участі приватних осіб вдалося в цьому році отримати 21 Блакитний прапор і стати лідируючим муніципалітетом за кількістю прапорів у Халкідіках!

Міжнародний комітет нагородив у цьому році 3.574 пляжів, 662 причалів для яхт і 50 лодочних станцій в усьому світі. 

«Блакитний прапор» є найбільш визнаним і популярним міжнародним екологічним знаком якості в світі. Нагорода вручається з 1987 року пляжам і причалам, що відповідають високим стандартам. Обов'язковою умовою для присудження пляжу "Блакитного прапору" є якість води з оцінкою «Відмінно». 

Для програми не є прийнятним ніякий інший критерій якості, включаючи «Добре». Награда вручаеться щорічно. В цілому ж повинні дотримуватися й інші 33 критерії (25 щодо причалів), що стосуються чистоти, організації, безпеки купальщиків і відвідувачів, охорони прибережних природних ресурсів і прибережних районів і екологічної свідомості. Великі іноземні туристичні агентства звертають особливу увагу на наявність «Блакитного прапора» при виборі напрямків, які пропонують своїм клієнтам, в якості гарантії високої якості послуг, пропонованих на пляжах, а також охорони навколишнього середовища. Це знають і цінують усі керівники муніципалітетів, готелів і кемпінгів, що беруть участь у програмі добровільно.

 

Засновником і Міжнародним координатором програми є Фонд екологічної освіти (Foundation for Environmental Education - FEE) зі штаб-квартирою в Данії. Членами фонду є 73 країн з усіх континентів. У Греції Фонд представлений Грецькою компанією з охорони природи (ЕЕПФ) - найстарішою екологічною організацією національного масштабу в країні (1951), яка в 2016 році налічує 65 років безперервної діяльності в природоохоронних заходах, в проектах з охорони природи, екологічної освіти, затверджених Міністерством освіти, наукових досліджень і релігії, і, в цілому, в загальному просвітлення та інформуванні суспільства.

Підписка на розсилку