Пафос - стародавня столиця Кіпру

Пафос — стародавня столиця Кіпру. Місто, розташоване в західній частині острова, зберігає чарівність стародавнього Кіпру. Тут не дуже велелюдно, місто скоріше нагадує цивілізоване село. У Пафосі немає автомобільних заторів, місто компактне і в будь-яку точку можна дістатися хвилин за 15.

Сьогодні Пафос активно розвивається як туристичний центр. Місто гордо несе титул культурної столиці Європи 2017 року, активно готуючись до майбутніх святкових заходів.

Пафос розташований на в'їзді в унікальний природний заповідник Акамас (Akamas) - тут розташований чудовий куточок незайманої природи, дикі пляжі, де черепахи виводять своє потомство. У Акамасі одні з кращих стежок для любителів хайкінга з фантастичними видами на море, що відкриваються з високих скель. Поруч із Пафосом розташований другий за величиною кіпрський міжнародний аеропорт.

На відміну від інших туристичних центрів Кіпру Пафос має яскраву історію, що йде корінням в глибоку старовину. Пафос згаданий в Євангелії. До столиці Кіпру, древнє місто Паф в ході першої паломницької подорожі прийшов апостол Павло в супроводі апостола Варнави. Про це оповідає книга Діянь святих апостолів (Діян. 13:4-12). У центрі туристичної зони - в Като (нижньому) Пафосі зберігся фрагмент колони, у якій, за переказами, бичували апостола.

Приблизно до цього ж історичного періоду (початку нашої ери) відносяться і розкопки в центрі Пафосу недалеко від старого порту, та й сам порт із збереженим з часів оттоманського правління фортом XVI століття представляє історичну цінність. Крім того, це улюблене місце городян для прогулянок: у порту розташовані таверни і невеликі кафе, де можна посидіти з чашкою кави або з келихом вина і тарілкою морепродуктів, дивлячись на риболовецькі судна, що розмірно розкачуються. Тут же організовані розваги для туристів і місцевих жителів: плавучий 7D-кінотеатр «Наутілус», оренда моторних катерів, судна зі скляним дном і центральний офіс компанії Sail First, що пропонує навчання вітрильного спорту, а також парусні яхти в оренду.

Гробниці королів, історія яких сягає в дохристиянський період, монастир святого Нефриту, де збереглися печери з фресками XII століття, печера мучениці Соломонії часів гонінь на перших християн - це далеко не повний перелік святинь, що відображають історію однієї зі столиць стародавнього світу.

Недалеко від Пафосу розташоване місце паломництва всіх закоханих - так званий «Камінь Афродіти» - місце, де за легендою богиня любові і краси Афродіта вийшла з моря.

Підписка на розсилку