Розсилка

Підписка на розсилку

Греція на 20 місці за якістю охорони здоров'я та медичних послуг

Греція на 20 місці за якістю охорони здоров'я та медичних послуг.

Як показали дослідження, Греція посідає 20-е місце в світовому рейтингу за якістю медичної допомоги, причому Німеччина і США посідають нижчі позиції.

У дослідженні застосовано новий глобальний індекс (Healthcare Access і індекс якості), з оцінною шкалою від 0 до 100, до якого увійшли 195 країн.

Розстановка країн за шкалою відбувається пропорційно обліку якості здоров'я і доступності медичних послуг населенню.

Індекс приймає до уваги дані за період 1990-2015 роки. Це статистика смертності, яка існує в кожній країні по 32 захворюванях, яких можна було б уникнути при належній медичній допомозі. По суті, індекс оцінює систему охорони здоров'я кожної країни в залежності від ступеня смертності з причин, які могли бути попереджені за допомогою медичного втручання.

Індекс був розроблений провідними фахівцями Університету охорони здоров'я ім. Вашингтона в Сіетлі, а також із залученням міжнародних експертів.

У всьому світі, індекс охорони здоров'я показує зростання та поліпшення показників.

У 2015 році найвища «оцінка» дісталася Андоррі (94,6), а потім у порядку зменшення йдуть: Ісландія (93,6), Швейцарія (91,8), Швеція (90,5), Норвегія (90,5), Австралія, Фінляндія, Іспанія та Нідерланди. На останньому місці Центральноафриканська Республіка (28,6). У цілому європейські країни займають найвищі позиції, а країни Африки на південь від Сахари найнижчі.

Положення Греції

Греція набирає в сукупності 87 одиниць, що ставить її на 20-е місце в світовому рейтингу, на позицію вище Німеччини (86). Кіпр знаходиться на 27-му місці (85), Сполучені Штати Америки на 36-му (81) і Туреччина на 81-му (76).

Греція отримує «відмінно» (100) за статистикою лікування таких захворювань, які викликають діарею, а також: дифтерія, коклюш, кір, епілепсія й апендицит.

Зниженню рейтингу країни сприяють захворювання: рак шкіри, крім меланоми (62), рак простати (67), лімфома Ходжкіна (31), лейкемія (62), ішемічна хвороба серця (61), судинні захворювання головного мозку (72) й ін.

Коментуючи той факт, що сильні країни (США, Велика Британія, Німеччина і т.д.), не посідають верхні позиції світового рейтингу, як можна було б очікувати, провідний дослідник Кристофер Мюррей зазначив, що «сильна економіка країни ще не гарант хорошого і загальнодоступного медичного обслуговування".