Греція на 20 місці за якістю охорони здоров'я та медичних послуг

Греція на 20 місці за якістю охорони здоров'я та медичних послуг.

Як показали дослідження, Греція посідає 20-е місце в світовому рейтингу за якістю медичної допомоги, причому Німеччина і США посідають нижчі позиції.

У дослідженні застосовано новий глобальний індекс (Healthcare Access і індекс якості), з оцінною шкалою від 0 до 100, до якого увійшли 195 країн.

Розстановка країн за шкалою відбувається пропорційно обліку якості здоров'я і доступності медичних послуг населенню.

Індекс приймає до уваги дані за період 1990-2015 роки. Це статистика смертності, яка існує в кожній країні по 32 захворюванях, яких можна було б уникнути при належній медичній допомозі. По суті, індекс оцінює систему охорони здоров'я кожної країни в залежності від ступеня смертності з причин, які могли бути попереджені за допомогою медичного втручання.

Індекс був розроблений провідними фахівцями Університету охорони здоров'я ім. Вашингтона в Сіетлі, а також із залученням міжнародних експертів.

У всьому світі, індекс охорони здоров'я показує зростання та поліпшення показників.

У 2015 році найвища «оцінка» дісталася Андоррі (94,6), а потім у порядку зменшення йдуть: Ісландія (93,6), Швейцарія (91,8), Швеція (90,5), Норвегія (90,5), Австралія, Фінляндія, Іспанія та Нідерланди. На останньому місці Центральноафриканська Республіка (28,6). У цілому європейські країни займають найвищі позиції, а країни Африки на південь від Сахари найнижчі.

Положення Греції

Греція набирає в сукупності 87 одиниць, що ставить її на 20-е місце в світовому рейтингу, на позицію вище Німеччини (86). Кіпр знаходиться на 27-му місці (85), Сполучені Штати Америки на 36-му (81) і Туреччина на 81-му (76).

Греція отримує «відмінно» (100) за статистикою лікування таких захворювань, які викликають діарею, а також: дифтерія, коклюш, кір, епілепсія й апендицит.

Зниженню рейтингу країни сприяють захворювання: рак шкіри, крім меланоми (62), рак простати (67), лімфома Ходжкіна (31), лейкемія (62), ішемічна хвороба серця (61), судинні захворювання головного мозку (72) й ін.

Коментуючи той факт, що сильні країни (США, Велика Британія, Німеччина і т.д.), не посідають верхні позиції світового рейтингу, як можна було б очікувати, провідний дослідник Кристофер Мюррей зазначив, що «сильна економіка країни ще не гарант хорошого і загальнодоступного медичного обслуговування".

 

 

Підписка на розсилку