Метро в Салоніках перетворять на виставковий зал

При будівництві метро в Салоніках археологи виявили безліч стародавніх поховань, у тому числі прикрашені фресками гробниці IV століття до н. е.

У північного входу на станцію "Сіндрівані" були виявлені 83 поховання зі Східного кладовища стародавніх Салонік - це поховання різного типу, що відносяться до елліністичного та римського періоду грецької історії.

Найбільш сенсаційні знахідки при будівництві салонікського метро були зроблені в 2008-2009 роках. Тоді на місці станцій "Сіндрівані" і "Новий залізничний вокзал" археологам пощастило знайти цілий скарб: вісім золотих вінків раннього періоду еллінізму (IV-I століття до н. е.). А також оригінальні золоті ювелірні вироби, монети, кільця, мідний і глиняний посуд. У цілому знайдено понад чотири тисячі старовинних предметів, що становлять історичну, художню та наукову цінність.

На вимогу Міністерства культури і спорту Греції була створена робоча група з контролю за археологічними знахідками, виявленими в будівельних кар'єрах. Після того, як метро буде відкрите, відвідувачі зможуть помилуватися археологічними експонатами, і побачити справжнє стародавнє місто візантійської епохи. У вестибюлях майбутніх станцій метро, ​​де були знайдені древності, було вирішено влаштувати виставкові павільйони.

Інші знахідки будуть виставлені на вільних площах міста, недалеко від місць їх виявлення. Це, на думку фахівців, має сприяти перетворенню "північної грецькій столиці" в своєрідний музей під відкритим небом.

Будівництво метро в Салоніках було повторно розпочато в 2006 році. Заплановано, що в 2020 році рух 18-ти автоматичних підземних складів без машиністів буде здійснюватися по одній лінії протяжністю в 9,6 км з 13-ма станціями.
Підписка на розсилку