Знахідки археологів у Греції біля острова Делос

Знахідки археологів у Греції біля острова Делос.

Масштабні археологічні дослідження пройшли з 2 по 20 травня цього року у водах біля грецького острова Делос (група Кікладських островів) у південній частині Егейського моря. Про це повідомило міністерство культури і спорту Греції.

Під час підводних занурень був детально вивчений великий хвилеріз, який захищав у давнину головний порт Делоса від сильних західних вітрів. У даний час він знаходиться на два метри нижче рівня моря. Це міцна конструкція довжиною 160 метрів і близько 40 метрів в ширину. Його основа служить каменю, а верхня частина побудована з вражаючою своїми розмірами гранітних блоків.

Коли був побудований цей хвилеріз, поки невідомо. Встановити час будівництва цієї значної споруди археологам належить під час нових експедицій. Також під водою знайдена частина фортечних стін і елементи конструкції колонади, що впала.

На північ від причалу на невеликій глибині були виявлені залишки корабля пізньої еліністичної епохи з вантажем амфор для транспортування вина та масла з Італії і західного Середземномор'я. Крім того, були знайдені ще два затонулих судна, що відносяться до того ж періоду.

Вчені вважають, що затонулі під час штормів судна перевозили вантажі в період найбільшого розквіту острова (в кінці II - початок I століття до н.е.), тобто безпосередньо перед руйнуванням Делоси правитель Боспорського царства Мітрідата В.І. Евпатор. Важливою є і знахідка амфор, що свідчить про те, що в той час в Середземномор'ї велася інтенсивна торгівля.

 

Підписка на розсилку