Узо - національний напій Греції

Узо є найвідомішим традиційним напоєм, який подається у всіх тавернах і ресторанах Греції. Греки дуже люблять цей спиртний напій і надають перевагу йому, особливо протягом літніх місяців. У всіх тавернах і ресторанах Греції можна насолодитися чаркою узо.

Узо проводиться виключно в Греції процесом дистиляції спирту, води, анісу та інших ароматичних речовин, як правило, кориці, гвоздики та мускатного горіха. Коли саме почалося виробництво узо достеменно невідомо, проте, є документальні дані, які свідчать про те, що ще в 19 столітті в декількох районах країни були побудовані спеціальні заводи з виготовлення узо.

Узо зовні виглядає як вода (воно таке ж безбарвне), зазвичай, подається разом із закускою. Через те, що узо - це дуже міцний напій, багато греків звикли розбавляти його водою. При додаванні води або льоду в чарку, узо набуває каламутного кольору, стає прохолодніше та зменшується його гіркота.

У тавернах і ресторанах Греції греки супроводжують узо своїми улюбленими закусками. Найкраще узо поєднується зі смаженим на грилі восьминогом, нарізаним дрібними шматочками, й іншими морепродуктами, наприклад, анчоусами, снетками, сардинами.

У Мітіліні, в Пломарі є музей узо, який належить сімейству Варваяні, що займається його приготуванням. Експонатами музею є відомості про виробництво узо, датовані 1858 роком, інструменти, посуд та пляшки для зберігання напою, фотографії та книги з його виробництва.

Найближчим часом у Греції пройде Фестиваль узо, який проводиться на Лесбосі щорічно. У цьому році фестиваль пройде в два етапи - 14-15 липня в місті Мітіліні та 22 липня в місті Піломарі.

Підписка на розсилку