Топ країн, в яких легко отримати ППП за купівлю нерухомості

Купівля нерухомості за кордоном – не просто інвестиція в квадратні метри. Якщо ви роздумуєте про те, на квартирі або будинку якої країни зупинити свій вибір, дізнайтеся про додаткові переваги, крім статусу власника нерухомості, які може запропонувати вам та чи інша держава.

Наприклад, у низці країн поширена така програма, як «золота віза». Суть цієї програми в тому, що вона дозволяє іноземцям, що інвестують у нерухомість, отримувати дозвіл на проживання, а згодом при певних обставинах – громадянство. Власники такої візи можуть вільно перебувати в усіх країнах, на території яких діє Шенгенська угода.

Умови отримання такої «золотої візи» в кожній країні – індивідуальні. Ми підготували для вас рейтинг країн, в яких купівля нерухомості є найбільш привабливою і вигідна з точки зору отримання посвідки на проживання.

 

1. Греція.

Переваги в цій країні очевидні. Купуючи нерухомість у Греції, ви отримуєте можливість оформити посвідку на проживання (ППП). Її вам дадуть на п'ять років із правом подальшого продовження. Через 5 років після того, як ви оформили посвідку на проживання в Греції, можете повторно подавати на ППП, а після закінчення 7 років - і на громадянство. У Греції діє ціновий поріг на придбану іноземцями нерухомість - для отримання ППП вартість житлових або офісних квадратних метрів повинна бути не нижче 250 тис. євро (один об'єкт або загальна сума декількох об'єктів). До речі, ППП в Греції не зобов'язує до постійного перебування в країні, а ваші батьки, подружжя і діти, яким не виповнилося 21 рік, разом з вами можуть оформити посвідку на проживання.

2. Кіпр

Купуючи нерухомість на Кіпрі вартістю від 300 тис. євро, ви отримуєте право на оформлення посвідки на проживання (ППП). До слова сказати, в цій країні можуть спробувати подати документи на резидентство і власники нерухомості, яка коштує менше 300 тисяч євро. Однак в цьому випадку час розгляду вашої заявки на отримання посвідки на проживання може скласти від 8 до 12 місяців. Отримати громадянство Кіпру можуть лише ті, хто інвестує в цю країну не менше 2 млн євро.

ППП на Кіпрі постійна та видається довічно. Немає необхідності при цьому перебувати на Кіпрі регулярно, острів досить відвідувати раз на два роки. Як і в попередніх випадках, члени вашої родини також можуть претендувати на отримання ППП. Закон поширюється на неповнолітніх дітей і дорослих дітей - до 25, які є студентами.

3. Іспанія

В Іспанії ППП запропонують тим іноземцям, які можуть дозволити собі придбати віллу або квартиру вартістю від 500 тис. євро. В Іспанії, до речі, діє істотне обмеження - покупка реалізується строго без залучення іпотечних коштів. «Золота віза» видається на один рік. Потім власники нерухомості та їхні близькі родичі можуть претендувати на резидентство терміном на 2 роки.

4. Португалія

Купуючи нерухомість у Португалії, очікувати отримання посвідки на проживання можна, якщо вартість вашого житла не нижче 500 тис. євро. Це правило поширюється на придбання нових об'єктів нерухомості. Якщо ви прийняли рішення інвестувати в будинки старше 30 років, у цьому випадку їх вартість не може бути нижчою за 350 тис. євро. У Португалії дозволено купувати кілька будинків або квартир, загальна вартість яких становить 500 тисяч євро. Так само, як в Іспанії, при покупці нерухомості тут заборонено залучати кредитні кошти. Куплений будинок або квартиру, відповідно до португальського законодавства, заборонено продавати протягом п'яти років після купівлі.

Перший ППП видається на один рік, другий - на два. ПМП можна отримати через п'ять років, а ще через рік – претендувати на громадянство. Оформлення ППП поширюється і на членів сім'ї інвестора. 

Підписка на розсилку