Поліпшення інвестиційного клімату в Греції

Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас вважає, що його уряду вдалося змінити міжнародну громадську думку про Грецію — економіка відновлюється, ситуація покращується, зростає інтерес до країни в світі та зростають інвестиції, а на зміну образу Grexit прийшов образ Grinvest.

"Греція перевернула сторінку. Ми залишаємо Grexit, вирушаємо в Grinvest", — заявив Ципрас, виступаючи на відкритті 82 Міжнародної виставки в Салоніках.

За його словами, про те, що на образ Греції на Grinvest, йому сказав один із французьких журналістів під час візиту президента Франції Еммануеля Макрона в Афіни.

Ципрас заявив, що престиж Греції відновлюється, і про це свідчать візити Макрона, президента США Барака Обами.

А також два візити Ципраса в Китай, який в цьому році став почесним гостем виставки в Салоніках.

"Образ країни радикально змінився на краще, ознаки одужання очевидні як для нас, так і для наших інвесторів і партнерів", - сказав він.
За шість місяців 2017 року зростання склало 0,8%, а за підсумками року очікується в 2%, повідомив прем'єр.

У 2016 році прямі іноземні інвестиції були найбільшими за десять років, і очікується поліпшення ситуації в 2017 році, оскільки за перші чотири місяці приплив інвестицій склав 1,4 мільярда євро. Темпи їх зростання є винятковими. Відповідно до нового закону про розвиток завершена оцінка майже 800 нових інвестиційних проектів на суму 2 мільярди євро, сказав Ціпрас.

Серед інших джерел фінансування він назвав виділення 11 мільярдів євро з європейського бюджету з 2015 року на пріоритетні національні проекти в енергетиці, транспорті, інноваціях і на розвиток людського потенціалу. Крім цього 2 мільярди євро виділяє європейський банк реконструкції та розвитку в рамках "плану Юнкера" з розвитку малого та середнього бізнесу.

Серед позитивних підсумків Ципрас назвав зростання туризму, який забезпечує 20% доходів і дає один мільйон робочих місць, значне зменшення безробіття та відновлення експорту сільськогосподарської продукції після ембарго, введеного Росією в 2014 році.

Підписка на розсилку