Греція: археологи розкопали загублений храм Артеміди

Греція: археологи розкопали загублений храм Артеміди.

Після 100 років пошуків команда швейцарських археологів знайшла на грецькому острові Евія загублений храм Артеміди.

Храм Артеміди, був метою пошуків численних дослідників протягом минулих 100 років і був знайдений біля підніжжя пагорба Палеоекклісія, неподалік від невеликого рибальського села Амарінтос, на відстані близько 10 км від місця первинних пошуків.

Успіхів досяг Карл Ребер, професор Університету Лозанни та директор Швейцарської школи археології в Афінах, який із 2007 року очолив пошуки святині. Перші пошукові шурфи на місці нинішньої знахідки були відриті в 2012 році. При цьому археологам знадобилося більше 5 років, щоб впевнено заявити про те, що це саме храм Артеміди.

За останній час дослідники виявили частину масивної стіни, що датується класичною епохою, яка, на їхню думку, була частиною галереї з колонадою (стоа) поряд із храмом. Знахідка дозволила археологам із упевненістю стверджувати що їхня знахідка саме той легендарний храм Артеміди, який так довго шукали.

Згідно з історичними хроніками Храм, до якого в давнину відбувалася щорічна релігійна хода з колись процвітаючого торговельного міста Еретрії, розташований у 10 км від поселення. У храмі проводилося свято на честь Артеміди, давньогрецької богині полювання, яка шанувалася як покровителька Амарінтоса.

Підписка на розсилку