Європейський суперкомп'ютер!

П'ятнадцять європейських країн підписали декларацію про створення європейського суперкомп'ютера.

У число цих країн увійшли Франція, Німеччина, Італія, Люксембург, Нідерланди, Греція, Кіпр, Швейцарія, Португалія, Іспанія, Бельгія, Словенія, Болгарія, Хорватія і Чехія.

Відповідно до офіційного плану Єврокомісії до 2022-2023 року учасники групи розраховують розробити суперкомп'ютер, що матиме високу продуктивність комп'ютерних систем світового класу, включаючи штучний інтелект і спеціалізовані додатки в сфері охорони здоров'я, безпеки, інженерії.

У даний час комп'ютери, які використовуються в Європі, мають залежність від тих технологічних рішень, які були розроблені за межами ЄС, що безпосередньо позначається на конкурентоспроможності Європи в процесах розробки і використання нових технологій.

Великі масиви даних європейських компаній зберігаються зараз за межами континенту, і це може створити певні проблеми в сфері забезпечення безпеки, захисту даних і зберігання комерційної таємниці.

Таким чином проект зі створення європейських комп'ютерних систем, що реалізовується спільним підприємством EuroHPC, дозволить створити в ЄС інфраструктуру розрахунків високого ступеня ефективності світового рівня.

Також інфраструктура суперкомп'ютерів створить нові робочі місця в Євросоюзі.

І за заявою Марії Габріель (єврокомісар із цифрової політики): "суперкомп'ютери вже стали інструментом великих проривів та інновацій в багатьох галузях, які безпосередньо стосуються повсякденного життя європейських громадян. Вони можуть допомогти нам розвивати персоналізовану медицину, економити енергію і більш ефективно боротися проти кліматичних змін".

Підписка на розсилку