Греція отримає новий транш фіндопомоги в кінці березня

Греція прийняла майже всі необхідні заходи для завершення чергового огляду і розблокування фінансового траншу в розмірі 5,7 млрд євро, але зможе його отримати не раніше другої половини березня, заявив глава ESM Клаус Реглінг на прес-конференції в понеділок.

Раніше глава Єврогрупи Маріо Сентено за підсумками засідання міністрів фінансів єврозони в Брюсселі повідомив на прес-конференції, що грецький уряд виконало 110 пунктів програми і залишилися лише два заходи, які знаходяться поза контролем уряду. Але, за його словами, вони незабаром будуть завершені. Робоча група Єврогрупи повинна буде підтвердити успішну реалізацію заходів, що залишилися, а потім європейські уряди приступлять до національних процедур за погодженням переказу коштів Греції.

Сентено також зазначив, що технічна робота, що стосується заходів щодо полегшення боргового тягаря Греції, вже почалася. Глава Європейського механізму стабільності Клаус Реглінг в інтерв'ю в понеділок заявив, що в даний час розглядається питання про те, чи буде потрібно в кінці грецької програми більш серйозне полегшення боргового навантаження, наприклад пролонгація термінів погашення. При цьому про «стрижку» боргів, як в 2012 році, не йдеться.

Підписка на розсилку