Статистика і прогноз грецької програми "Золота віза"

У квітні 2013 року в Греції набув чинності закон «Про створення сприятливого середовища для стратегічних і приватних інвестицій». Із цього моменту громадяни країн, що не входять в ЄС, отримали можливість оформити грецьку посвідку на проживання при покупці житлової або комерційної нерухомості вартістю від € 250 000 і вище.

Це один із найнижчих інвестиційних порогів, що дають право отримання ППП, на території ЄС. До того ж претендувати на посвідку на проживання можна, придбавши один або кілька об'єктів загальною вартістю від € 250 000. Останній варіант найбільш вигідний для людей, які хотіли б ще й заробляти на нерухомості. Адже один із об'єктів можна використовувати для проживання/відпочинку, а решта - здавати в цілорічну оренду, якщо мова про міську нерухомість, або в короткострокову в сезон, якщо говорити про курортне житло. Це може приносити дохід в середньому від 5% до 10% річних. 

Програма «Golden Visa» з початку дії принесла державі понад 1,2 млрд євро інвестицій у грецьку нерухомість. За прогнозами експертів компанії Grekodom Development інтерес до програми буде  тільки збільшуватися.

Статистика виданих ППП у Греції за програмою "Золота Віза"

 

 

Експерти компанії Grekodom Development прогнозують зміни в програмі в бік поліпшення, на їхню думку програма найближчим часом закрита не буде. У програмі можуть статися нові зміни, які ще більше підвищать іноземний попит і будуть стимулом для інвестування. Наприклад, очікується, що в найближчі місяці програма розшириться за рахунок інвестицій в державні цінні папери. Вклавши в них від €700 000, можна буде отримати ППП на 5 років для всієї родини. Аналогічна можливість з'явиться у всіх іноземців, які зберігають на депозитах у грецьких банках від € 1 млн або викуповують пакети акцій приватних грецьких компаній.

 

Підписка на розсилку