На Афоні впроваджують поновлювані джерела енергії

Експертами грецького державного «Центру по збереженню святогірської спадщини» (КЕДАК) представлена ​​презентація проекту з впровадження на Афоні поновлюваних джерел енергії.

Тема презентації: «Енергетична проблема на Афоні: потреба і проблеми».

Як повідомили експерти, в останні десятиліття будівництво і зростання чисельності насельників монастирів на Афоні, а також серйозне збільшення кількості паломників супроводжувалося відповідним збільшенням енергетичних потреб афонських монастирів. Оскільки Свята Гора Афон не пов'язана з грецькою електромережею, потреби монастирів покриваються за допомогою самостійного вироблення ними електроенергії за допомогою дизель генераторів. Ця практика призводить до шуму і забруднення атмосфери, а також до досить високої вартості електроенергії для афонських обителей.

Оскільки ця проблема дуже гостро стоїть для священної громади Афону, за останнє десятиліття відповідно до технологічних досягнень і законодавчою базою було ухвалене рішення про впровадження на Афоні поновлюваних джерел енергії. При цьому передбачається виробництво електроенергії з поновлюваних і природних ресурсів, таких як: сонячне світло, водні потоки, вітер, припливи.

За п'ять років були проведені перші досліди з установки на Афоні сонячних електропанелей, які повинні заповнити частину енергетичних потреб афонських монастирів.

У ході презентації були відзначені дедалі більші потреби насельників монастирів Афона в споживанні електроенергії та причини, які привели до вибору використання поновлюваних джерел енергії. Було проаналізовано інституційну структуру, яка регулює їх використання на Афоні.

Підписка на розсилку