Грецький середземноморський стиль в інтер'єрі

Грецький середземноморський стиль все частіше вибирають для оздоблення інтер'єрів за його екологічність, функціональність і неймовірну простоту, що віртуозно межують з аскетичністю. Для нього характерні велика кількість світла і вільних просторів, використання натуральних матеріалів і аутентичного декору.

Колірна палітра і якість матеріалів

Грецькі мотиви в інтер'єрі задають світлі і холодні відтінки: білий, лимонний, блакитний, насичений синій, бежевий і світло-коричневий, молочний, блідо-рожевий оливковий і відтінки зеленого. За усталеною традицією стіни і стелю фарбують одним кольором. У випадках, коли в приміщенні достатньо природного освітлення, стелю роблять незначно темніше.

Для обробки і прикраси приміщень використовуються якісні природні матеріали: дерево, камінь, граніт, плитка, метал, кераміка і навіть мармур. Для втілення дизайнерських задумів можуть бути використані і високоякісні аналоги натуральних матеріалів. Вони дозволяють зберегти концепцію екологічності стилю і заощадити витрати.

Верх & низ

Особливістю інтер'єрів у грецькому середземноморському стилі є великі простори, які частково досягаються завдяки високим стелям. Їх зазвичай підкреслюють колони з ліпниною і без неї або пілястри. Як правило, в центрі стелі розташовується масивна люстра і дрібні світильники по периметру. Багаторівневі світлові конструкції, розпис і орнамент коло в квадраті також використовуються при оформленні стель. Якщо ж висота приміщення не значна, то візуально збільшити простір дозволяють дерев'яні балки, розташовані під стелею вздовж або поперек. Їх дуже часто фарбують в контрастний стінам колір.

Підлогу покривають керамічною плиткою або мармуровими плитами з орнаментом і мозаїкою, які дозволяють створити імітацію килима. У країнах з більш холодним кліматом на підлозі розміщують килими з коротким ворсом, який прикрашений меандровим візерунком, зображеннями з оливковими або виноградними гілками. Килими з грецькими мотивами доречні і в тому випадку, коли зовсім не розглядається оздоблення підлоги плиткою. А меандровий орнамент може бути використаний також при пошитті штор і подушок, підборі квіткових горщиків, дзеркальних рам, ваз, посуду, розпису стін і колон.

  

Стіни

При оформленні стін у грецькому середземноморському стилі використана фактурна штукатурка, керамічна плитка з грецькими орнаментами, обшивка стін пофарбованими і необробленими дошками, а також кам'яними панно. Зверху на таку декоративну поверхню може бути нанесений шар фарби. При цьому не обов'язково для всіх стін використовувати один і той же колір. Протилежні стіни можуть бути пофарбовані різними відтінками і контрастними кольорами.

В якості акцентів на стінах можна використовувати фотознімки в дерев'яних і металевих рамках, картини або декоративні панно. Міфічні або середземноморські сюжети в цікавих багетах виглядатимуть найкраще. Також особливістю грецького стилю є поглиблення в стінах, в яких розставляються різні декоративні елементи: книги, посуд, сувеніри. У кухні в подібних поглибленнях може бути розміщена плита. Якщо бюджет дозволяє, то чудовим рішенням оформлення стін стануть фрески і мозаїки.

Інтер'єрні рішення

Просторі комфортні приміщення в грецькому середземноморському стилі оформляються з урахуванням їх функціональності. Меблі і предмети декору підбираються так, щоб в інтер'єрі не було зайвих і випадкових речей. І в цьому питанні перевага віддається натуральним матеріалам. Оббивка меблів повинна бути максимально простою, але досить якісною  однотонними щільними тканинами з натуральних волокон  льон, сатин чи бавовна. Меблі з оббивкою з натуральної шкіри не властива грецькому середземноморському стилю. Ніжки меблів зазвичай виконані з металу або дерева, але неодмінно вигнуті назовні. При виборі шаф, комодів і стелажів рекомендується віддавати перевагу моделям із зістареної деревини.

Важлива складова грецького інтер'єру – це декор. Щоб підкреслити грецький середземноморський стиль в інтер'єрі, варто віддати перевагу керамічним ваз і амфорам, статуеткам і статуям, лампам і свічкам, плетеним виробам. В якості декоративного елемента можуть виступити розписи на стінах, подушки, покривала і фіранки з орнаментами ручної роботи. Навіть кілька грамотно підібраних статуеток або ваз здатні створити потрібну атмосферу. А ось велика кількість невідповідного декору здатна легко перетворити витончений середземноморський грецький стиль у його жалюгідну імітацію.

Підписка на розсилку