Очікується, що вартість грецької нерухомості різко зросте

Фінансовим інститутом Європейського Союзу European Central Bank, який знаходиться під керівництвом представників всіх держав-членів ЄС, були проведені стрес-тести чотирьох найбільших грецьких банків. Даний аналітичний метод використовується для оцінки стійкості фінансових установ до стресових ситуацій, наприклад, до зміни якості кредитного портфеля, відтоку ліквідності і скорочення лімітів на міжбанківському ринку.

Сценарії стрес-тестування для банків Греції розроблялися таким чином, щоб були враховані події, які заподіюють максимальний збиток або втрату діловій репутації.

Результати тестування грецьких банків

5 травня були оприлюднені результати, судячи з яких навіть у найскладнішій ситуації грецькі фінансові установи зможуть вистояти. Звичайно, несприятлива обстановка призведе до скорочення капіталу, але при цьому його розмір буде перебувати у відповідності до вимог European Central Bank. З огляду на успішне проходження стрес-тестування, аналітики прийшли до висновку, що сферу нерухомості в Греції чекають позитивні зміни. В першу чергу, позитивні зміни торкнуться столиці країни - міста Афіни.

Грецький ринок нерухомості

Вже багато разів фахівці говорили, що останні роки були дуже важкими для ринку грецької нерухомості. Наприклад, згідно з даними National Bank of Greece, нерухомість в столиці під кінець 2017 року подешевшала на 44%. Тільки зараз припинилося падіння вартості, і намітилася позитивна динаміка в цьому питанні. Про що свідчать дані останніх досліджень Міжнародного валютного фонду.

В даний час в грецькій столиці спостерігається активне зростання цін на житлову і комерційну нерухомість. За цим показником Афіни посідають 13-е місце серед чотирьох десятків найбільших міст світу, які також оцінювалися при формуванні рейтингу.

Зростання попиту на грецьку нерухомість

Актуальні статистичні дані National Bank of Greece свідчать, що в 2017-му році збільшилася кількість угод на афінському ринку нерухомості. У порівнянні з 2016 роком їх число стало більше на 18%. Особливо зріс попит з боку представників інших держав.

Це обумовлено тим, що Греція надала можливість отримувати громадянство при покупці нерухомості на певну суму в рамках програми Golden Visa. Також іноземні інвестори розуміють, що зможуть отримувати відмінний дохід від здачі в оренду купленого житла, оскільки з кожним роком кількість туристів, які їдуть відпочивати до Греції, стає тільки більше.

Житло в грецькій столиці починає дорожчати

Згідно з очікуваннями аналітиків, найближчим часом місцевий ринок почне зміцнюватися. Банки стануть активніше кредитувати, що призведе до зростання цін на нерухомість. У зв'язку з чим експерти рекомендують вже зараз замислитися про купівлю житлової нерухомості.

Підписка на розсилку