Порівняння програм з отримання «Золотої візи» (ППП) у Греції та в Іспанії

«Золота віза» в рамках інвестиційних програм для нерезидентів Греції та Іспанії стала більш доступною і привабливою. Багато в чому завдяки поправкам в умовах отримання ППП (посвідки на постійне проживання) і можливостям, які отримують власники "золотих віз". Програми отримання посвідки на проживання в Греції і в Іспанії відрізняються. Але схема його отримання і переваги власника документа з правом тривалого проживання в країнах прозорі та очевидні.

Умови

Програма з отримання «Золотої візи» (ППП) у Греції діє з 2013 року. Вона видається будь-яким іноземним громадянам за умови придбання житлової або комерційної нерухомості на суму не менше €250 000.

З 2013 р. інвестиційна програма дозволяє отримати ППП на проживання в Іспанії за умови придбання житлової і комерційної нерухомості або землі вартістю не менше €500 000. 

Терміни дії

Для проживання в Греції віза видається терміном на 5 років з можливістю її продовження після закінчення часу. Що при оформленні громадянства (через 7 років легального проживання в країні) буде обов'язково враховано на користь власника візи.

Резидентська віза для проживання в Іспанії видається на 2 роки. Далі вона продовжується на 5 років, якщо зберігаються умови оформлення візи. Якщо немає потреби у продовженні ППП, через ті ж 5 років можна подати заяву на оформлення ПМП (Постійне місце проживання).

Приємні плюси

Крім чоловіка/дружини та неповнолітніх дітей (до 21 років) власника нерухомості в Греції, стала можливою процедура отримання «золотої візи» та батьками подружжя. Власники «золотих віз» можуть отримати вищу освіту в грецьких вишах, безкоштовну швидку медичну допомогу, оформляти на себе рухоме майно, номер машини і вільно пересуватися по Європі. «Золота віза» не обмежує період перебування в країні, але не дає право на роботу.

Власник іспанської «золотої візи», не виїжджаючи з країни, може оформити ППП для близьких родичів: чоловіка/дружини, неповнолітніх дітей, а також на цивільного партнера і батьків інвестора. Документ про судимість, також як і в Греції не вимагається. «Золота віза» дає резиденту право знаходиться в Іспанії необмежений час.

Де і що купують

Для отримання «золотої візи» в Греції іноземні інвестори купують нерухомість як в материковій, так і в острівній частині країни: в Афінах і Салоніках, на Корфу, Криті, Родосі і п-ові Халкідіки.

Майбутні резиденти Іспанії, в основному, купують нерухомість на узбережжі: у Валенсії, Мурсії, Андалуссії, Астурії, Каталонії, на Канарських і Болеарських островах.

 

Порівняльна таблиця за програмою «Золота віза»

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Греція

Іспанія

Інвестиції

 

250 тис. євро

500 тис. євро

Період дії

5 років

2 роки

Нерухомість

 

Будь-яка нерухомість, в тому числі і земельні ділянки.

Будь-яка нерухомість, в тому числі і земельні ділянки.

Іпотека

Неможлива.

Неможлива.

Оформлення

 

3-4 тижня

4-8 тижнів

ППП для близьких

 

Чоловік (Дружина) законний(а)


діти до 21 року

 

батьки інвестора і чоловіка (дружини)

Чоловік (Дружина) законний(а)


громадянський (а)


діти до 18 років

 

батьки інвестора

Проживання

 

За бажанням – цілий рік.

Нема терміну перебування в країні.

За бажанням – цілий рік.

Нема терміну перебування в країні.

Пересування по Європі

+

+

Як продовжити ППП

При збереженні прав інвестора на наступні

 5 років

При сохранении прав инвестора на следующие

 5 років

Громадянство в порядку натуралізації

Через 7 років

Через 10 років

 

 

Підписка на розсилку