Грецький держбюджет: сальдо за I половину 2018 року зросло до 2,08 млрд євро

Грецьке Міністерство фінансів представило звіт за перші шість місяців 2018 року. Як показує документ, у країні зараз профіцит бюджету  доходи перевищують витрати на 2,08 мільярда євро. Зауважимо, що при плануванні бюджету на поточний рік, закладалася цифра в 929 мільйонів євро. Таким чином, Мінфіну вдалося збільшити передбачувану суму в два рази.

Інвестиції та повернення податків

Також у звіті було зазначено, що з інвестицій та повернення податків не вдалося досягти цільового показника. Якщо порівнювати профіцит бюджету першого півріччя 2017 і 2018 років, то виходить, що в поточному році уряд спрацював краще. Але, якби підприємства отримали повернення податків по ПДВ, а держава дала зелене світло інвестиційній програмі, то сальдо було б не таким великим  всього мільярд євро.

Чиста виручка в бюджеті Греції

Державний бюджет Греції без урахування валової виручки поповнився на 27,429 мільярда євро. Таким чином, у річному вираженні чиста виручка стала більше на 354 млн євро. Ця сума перевищує цільовий показник на 1,3%. Важливим є те, що чиста виручка звичайного бюджету за перше півріччя досягла позначки в 26,09 мільярда євро, що перевищує плановану суму на 2,2%. У липні цей показник був зафіксований у розмірі 5,45 мільярда євро.

Витрати

По видатках на державну інвестиційну програму не вдалося наблизитися до бажаного показника. Із запланованих двох мільярдів за перші шість місяців поточного року було витрачено лише 1,23 мільярда євро. У липні за цим напрямком було витрачено менше 300 мільйонів євро. Інвестиційна програма принесла дохід у розмірі 1,33 мільйона євро.

Витрати в першому півріччі вдалося скоротити: держава витратила всього 28,9 млрд євро, а планувалося - 29,6 млрд. Але в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року видатки зросли майже на третину мільярда. У Мінфіні кажуть, що ця сума була витрачена на реалізацію соціальних програм, в тому числі і на допомогу. На повернення податків пішло 333 млн євро за перші шість місяців поточного року.

Підписка на розсилку