Кіпр: меддані про пацієнтів будуть зберігатися в електронній базі

Актуальна проблема для Кіпру – конфіденційність інформації в медичних картах. Влада повинна врегулювати систему доступу до них. Це питання буде зрушене з мертвої точки в вересні – в уряді почнуть обговорювати нові медичні карти. З паперових вони трансформуються в електронні. Всю інформацію планується зберігати в єдиній системі кіпрського Міністерства охорони здоров'я.

Це нововведення є частиною програми з впровадження реформи системи охорони здоров'я. Якщо за цією ініциативою буде прийняте позитивне рішення, то її реалізація розпочнеться вже в кінці поточного року.

З народження кожен громадянин республіки буде отримувати електронну медичну карту, в яку протягом усього життя стануть заносити дані з перенесених хвороб, призначеної терапії, результати аналізів і обстежень, а також іншу інформацію, яка може виявитися корисною лікарям в майбутньому при постановці діагнозів та призначення лікування. До відомостей про медичну страховку також буде миттєвий доступ через електронну систему.

Оцифровка паперових медичних карт

Усі кіпріоти, які вже мають карти в паперовому вигляді, отримають електронний варіант після оцифровки. Іншими словами, дані з уже наявної медкарти фахівці перенесуть в єдину електронну базу. Страховим компаніям це обійдеться приблизно в 50 млн євро, а медичним установам - у 70 млн євро.

Лікарі будуть отримувати доступ до карт тільки після згоди пацієнта. На прийомі медики повинні поповнювати карту новими даними, а також вносити рецепти ліків, щоб кожен хворий у будь-якій аптеці зміг отримати необхідні йому медикаменти.

Переваги нової системи:

●       Зростання ефективності лікарів.

●       Мінімальний ризик втрати даних.

●       Скорочення використання паперу.

Єдино, що викликає стурбованість - захист єдиної електронної бази. Інформація про зломи тих чи інших систем часто з'являється в пресі, тому перед тим, як «вступити в електронну епоху» медкарт, кіпріоти закликають уряд замислитися над захистом конфіденційності. До речі, в Європейському Союзі також планують зробити електронну медичну карту доступною для всіх бажаючих.

Підписка на розсилку