Кіпр і Індія взяли курс на зміцнення відносин

3 вересня в Кіпр прилетів президент Індії з дружиною. Робочий візит Рама Натха Ковінда на острів розпочався з урочистого бенкету, який був організований на території резиденції президента республіки в Нікосії.

Мета візиту президента Індії на Кіпр

Приймав главу Індії президент Кіпру Нікос Анастасіадіс, разом зі своєю дружиною. Під час бенкету він підкреслив, що обидві країни націлені на плідну співпрацю, оскільки вони мають однаковий погляд на демократію. Зміцненню відносин між державами сприяють, на думку президента Республіки, дружба, яка склалася історично. Дійсно, партнерство між країнами почала набирати обертів після їх перемоги над колоніалізмом.

Домовленості між главами двої держав

У ході зустрічі глави держав домовилися про низку заходів для зміцнення співпраці у сфері фінансів та екології. Було вирішено надавати один одному підтримку на міжнародній арені при вирішенні локальних і світових питань (тероризм, погіршення екології, поширення зброї і наркотиків). Вони скріпили свою угоду підписами.

Президент Індії побажав надалі розвинути партнерство і в сфері IT-технологій. Він висловив величезну подяку кіпрському уряду за підтримку при прийнятті рішення про постійне членство в РБ ООН. Глава Кіпру при цьому подякував особисто президента і весь індійський уряд від імені свого народу за підтримку в питанні об'єднання острова.

Щоб відстежувати виконання всіх досягнутих угод, була створена робоча група. Міністри повинні строго контролювати реалізацію всіх домовленостей в економічній, туристичній та інвестиційній галузях.

Після бенкету в президентському палаці глава Індії відвідав бюст Махатми Ганді. Після цього Рам Натх Ковінд приїхав на засідання Палати представників, де звернувся до кіпрських депутатів з промовою. Він підкреслив, що острівна держава є для Індії не просто вірним другом, а й надійним прихильником. У рамках зустрічі відбулася і окрема розмова зі спікером. Також запланована участь Ковінда у відкритті пам'ятника Рабіндранат Тагор, який був один з найбільших індійських поетів.

У ході зустрічі дружини президентів нанесли візит у дитячий благодійний фонд. Савіта Ковінд пожертвувала 8695 євро. Після невеликої екскурсії жінки відвідали музичний концерт за участю дітей. Ближче до вечора індійська делегація відпочивала в затоці Фіг Три Бей.

За останні 9 років глава Індії вперше відвідав Кіпр. Його попередник – Пранаб Кумар Мукерджи (13-й президент)  жодного разу не прилітав на острів. Останній робочий візит на територію республіки здійснювала Пратібха Девісінгх Патіл (12-й президент Індії) в 2009 році.

Підписка на розсилку