У Європі оновлений дизайн банкнот у 100 і 200 євро

European Central Bank прийняв рішення про оновлення дизайну банкнот. Оновлені купюри по 100 і 200 євро вже представлені громадськості. Фінансовий регулятор європейської зони планує їх запуск в обіг вже навесні наступного року.

Які оновлення отримали банкноти?

Одне з найголовніших оновлень, яке було зроблене в дизайні купюр 100 і 200 євро, - поява назви на кирилиці. Це пов'язано з тим, що з 2007 року в складі Європейського Союзу з'явилася Болгарія. Крім цього змінилася і європейська карта, яка традиційно розміщується на звороті банкнот. Тепер вона збільшилася, оскільки до неї додалися Мальта та Кіпр.

Навіщо European Central Bank вирішив оновити купюри?

Як повідомляють у виконавчому комітеті European Central Bank, рішення про зміну дизайну було прийняте через збільшення кількості підробок. Зовнішній вигляд банкнот став складніше, тому фальшивомонетникам буде набагато складніше його підробити. Вибір не випадково упав на купюри номіналом у 100 і 200 євро, оскільки саме такі фальшивки зустрічаються найчастіше. При цьому європейцям, які використовують євро в побуті, стане простіше перевіряти їх достовірність.

Захист оновлених європейських купюр

Не тільки зовнішній образ банкнот отримав зміни, а й захисна складова. Складними для підробки є голограми і водяні знаки. Як зображення для них вибраний портрет дочки фінікийського царя Європи, яка зустрічається у давньогрецькій міфології. Збільшений і номінал. При цьому він став виглядати більш чітко. Ще один важливий захисний елемент - зміна кольору під різними кутами. Таку здатність тепер мають написи і рельєфи на купюрі.

Зміна розмірів нових європейських банкнот

Європейський банк не обмежився тільки зміною дизайну і вдосконаленням захисту. Також був відкоректований розмір купюр. Річ у тому, що раніше вони випускалися різного розміру. І багато європейців стикалися з незручностями при використанні купюр і їх зберіганні. Тепер прийнято рішення про випуск банкнот з однаковою висотою. Але при цьому довжина їх так і залишиться різною. Чим вище номінал, тим довше купюра.

Зміна інших європейських банкнот

У 2013 році центральним банком були випущені нові банкноти номіналом 5 євро. Через рік були оновлені 10 євро. Уже в 2015 році зміни отримала купюра більшої вартості - 20 євро. Через два роки після цього світ побачив нові 50 євро. А тепер прийшла черга банкнот номіналом 100 і 200 євро.

Підписка на розсилку