У Чорному морі знайдено артефакт із землі Олімпійських богів

Британська телерадіокомпанія BBC поінформувала, що в Чорному морі знайдено старовинний корабель. За попередньою інформацією він пролежав на дні понад дві тисячі років. Британські вчені разом зі своїми болгарськими колегами і вченими з інших країн провели дослідження, за результатами якого став відомий більш точний вік знахідки - судно було побудоване 2400 років тому.

Якій державі належав корабель з дна Чорного моря?

Детальне вивчення вцілілих уламків дозволило припустити, що судно належало Стародавній Греції і використовувалося торговцями для перевезення вантажів. Але дуже дивним є той факт, що корабель чудово зберігся, враховуючи, що декілька тисячоліть пролежав на глибині понад 2-х тисяч метрів і піддавався негативному впливу солоної води.

Унікальність знахідки

Вчених вразила збереженність судна, наче воно затонуло нещодавно, а не в часи Стародавньої Греції. Незайманими часом залишился такі елементи корабля, як штурвал і щогла.

Поки археологи не планують починати операцію з підйому артефакта на сушу, але з часом судно, ймовірно, буде вилучене з води разом із іншими уламками і відправлене на вивчення. А потім всі знайдені фрагменти займуть гідне місце в колекції музею.

На думку археологів, судно чудово збереглося завдяки тому, що на такій глибині була велика нехватка кисню, а в подібних умовах органічні сполуки не схильні до процесів зігнивання.

Що відомо про знайдений корабель

Як повідомляють дослідники, довжина торговельного судна складає 23 метри. Для пересування він використовував не тільки вітрила, але і весла (приблизно по 6 штук з кожного боку). Вчені говорять, що для керування цим кораблем команда мала складатися з 15 - 25 осіб.

Дослідження глибин Чорного моря

Давньогрецький корабель – не єдина знахідка, яка була зроблена інтернаціональною командою вчених в акваторії Чорного моря. Разом із цим судном були знайдені ще шість десятків затонулих кораблів, які представляють собою історичну цінність. У їх числі римське торговельне судно, а також кораблі, якими користувалися козаки ще в XVII столітті.

Всі знахідки були виявлені в ході трирічної експедиції з вивчення морського дна. У складі команди вчених працювали аквалангісти і фахівці в галузі історії, археології та підводних досліджень з різних країн: Великої Британії, Сполучених Штатів Америки, Греції, Туреччини, Болгарії, України, а також деяких скандинавських країн.

Підписка на розсилку